Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polonia w Anglii organizuje Targi Polskiej Przedsiębiorczości w Birmingham

0
Podziel się:

Ponad 20 polskich firm wystawi się na drugich Polskich Targach Przedsiębiorczości organizowanych w angielskim Birmingham. Będą to i prawnicy, i kosmetyczki.

Polonia w Anglii organizuje Targi Polskiej Przedsiębiorczości w Birmingham
(Bartosz Wawryszuk)

Ponad 20 polskich firm wystawi się na drugich Polskich Targach Przedsiębiorczości organizowanych w angielskim Birmingham. Będą to i prawnicy i kosmetyczki.

Polscy przedsiębiorcy próbują poszerzyć bazę klientów dzięki imprezie w polskim Domu Milenijnym w centrum Birmingham. Ale obok czysto komercyjnej promocji, odbywać się tam dziś będzie promocja ducha przedsiębiorczości.

Polscy biznesmeni będą udzielać porad jak założyć własną firmę, co jest w Anglii o wiele mniej skomplikowane niż w Polsce. Zorganizowano tematyczne prezentacje i zapisy na indywidualne konsultacje. Organizatorzy twierdzą, że chcą "pomóc rodakom wyjść z magazynów, fabryk i rozwinąć skrzydła".

Twarzą polskiej imigracji w Wielkiej Brytanii jest wprawdzie samozatrudniony hydraulik, ale większość Polaków nie pracuje na swoim. Opublikowane właśnie dane statystyczne wskazują, że imigranci z nowych państw Unii w Europie Środkowej, czyli głównie z Polski, obsadzili niemal milion miejsc pracy w Wielkiej Brytanii. Są to jednak przeważnie nisko płatne stanowiska.

targi
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)