Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polska gotowa do rozmów o Ukrainie

0
Podziel się:

Grzegorz Schetyna przypominał na konferencji prasowej, że już wcześniej Polska angażowała się w rozwiązanie konfliktu na Wschodzie.

Polska gotowa do rozmów o Ukrainie
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych / Flickr (CC BY-ND 2.0))

Tak deklaruje szef MSZ Grzegorz Schetyna po spotkaniu z szefową unijnej dyplomacji. Federica Mogherini z pierwszą zagraniczną oficjalną wizytą udała się do Polski. W czasie pobytu w stolicy spotka się również z prezydentem oraz ministrem obrony narodowej.

Grzegorz Schetyna przypominał na konferencji prasowej, że już wcześniej Polska angażowała się w rozwiązanie konfliktu na Wschodzie.

- _ Jesteśmy zawsze do dyspozycji; zależy nam na tym, aby sytuacja na Ukrainie zmierzała ku uspokojeniu i pełnej podmiotowości, integralności terytorialnej Ukrainy _ - mówił.

Z kolei Federica Mogherini zapowiedziała, że dalsze unijne sankcje wobec Rosji będą rozważane. Nowa szefowa unijnej dyplomacji stwierdziła, że na najbliższym spotkaniu szefów dyplomacji państw unijnych 17 listopada będzie dyskutowana dalsza strategia wobec Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
Schetyna: Nie ugniemy się w sprawie Ukrainy Unia Europejska nie złagodzi sankcji wobec Rosji, wprowadzonych w związku z konfliktem na Ukrainie - poinformował Grzegorz Schetyna.
Putin: Potrafimy bronić swoich interesów Prezydent Federacji Rosyjskiej oświadczył też, że żadne pogróżki nie zmuszą Rosjan do wyrzeczenia się swoich wartości i ideałów.
_ Wypowiedź Gorbaczowa - nieszczęśliwa _ Szef MSZ uznał ocenił słowa byłego prezydenta Rosji jako niezręczną próbę wejścia w nurt obecnej polityki rosyjskiej przez osobę, która z tą polityką nie ma już żadnego związku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)