Notowania

pomoc dla grecji
22.07.2015 18:40

Pomoc dla Grecji. EBC "sypnie" dodatkowymi milionami?

Bloomberg poinformował w środę, że Europejski Bank Centralny postanowił podnieść limit finansowania ratunkowego dla banków greckich o 900 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Europejski Bank Centralny pod wodzą Mario Draghiego (na zdjęciu) postanowił podnieść limit finansowania ratunkowego dla banków greckich (tzw. emergency liquidity assistance - ELA) o 900 mln euro. EBC odmówił skomentowania tej informacji. O sprawie informuje Bloomberg.

Według agencji, która powołuje się na źródła bliskie EBC, Rada Prezesów banku podjęła taką decyzję po telekonferencji, która odbyła się w środę.

Dziennik "Frankfurter Allegemeine Zeitung" napisał zaś, powołując się na kręgi bliskie bankom centralnym, że greckie instytucje finansowe otrzymają dodatkowo 1 mld euro, co oznaczałoby, że faktyczny pułap kredytów ELA wyniósłby 90,5 mld euro. EBC nie skomentował również tej informacji i odmówił potwierdzenia, że odbyła się telekonferencja Rady Prezesów banku.

EBC od kilku miesięcy udziela greckim bankom finansowania ratunkowego, by pomóc im zachować płynność wobec masowego wycofywania depozytów bankowych przez Greków.

Kredyty ELA mają fundamentalne znaczenie dla greckiego systemu bankowego, a załamanie sektora bankowego jest najpoważniejszym spośród wielu zagrożeń, przed jakimi stoi Grecja.

Tagi: pomoc dla grecji, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz