Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pomoc dla grecji
10.09.2016 17:16

Pomoc dla Grecji. UE przekazała 115 milionów euro dla uchodźców

Pieniądze zostaną przekazane na zaspokojenie podstawowych potrzeb uchodźców, którzy docierają do Grecji. Mają zapewnić schronienie, żywność, wodę, a przed zbliżającą się zimą ogrzewanie w obozach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REPORTER)

Komisja Europejska poinformowała o przekazaniu 115 milionów euro na pomoc dla uchodźców przebywających w Grecji. To kolejne wsparcie przekazane w ramach nadzwyczajnego funduszu kryzysowego. Na początku roku przekazano ponad 80 milionów euro. W sumie unijna pomoc dla Grecji w kryzysie migracyjnym przekroczyła miliard euro.

Pieniądze zostaną przekazane na zaspokojenie podstawowych potrzeb uchodźców, którzy docierają do Grecji. Mają zapewnić schronienie, żywność, wodę, a przed zbliżającą się zimą także ogrzewanie w obozach. Uchodźcy, którzy otrzymają pieniądze będą mogli zapłacić również za szkoły dla dzieci czy opiekę zdrowotną. Unijne wsparcie ma też być przekazane na opiekę nad sierotami.

Grecja jest głównym krajem tranzytowym dla uchodźców i migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Po zamknięciu granic na szlaku bałkańskim w tym kraju utknęło prawie 60 tysięcy osób. Władze w Atenach wiele razy zwracały się o wsparcie i alarmowały, że może dojść do katastrofy humanitarnej.

Tagi: pomoc dla grecji, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-09-2016

SokratesUrzędnicy Brukselscy czyli politycy Niemiec i Francji decydują komu za co i na co dać unijne pieniądze , zaznaczam Unijne czyli wszystkich czyli … Czytaj całość

10-09-2016

ZainteresowanyCzy KE zapłacila ze swojej kieszeni czy z mojej? Dlaczego Katar czy Arabia Saudyjska ich nie finansują, dlaczego ich do siebie nie zabiorą????

10-09-2016

w piz-uale dlaczego unia placi.to problem 90% USA i 10% ROSJI.

Rozwiń komentarze (6)