Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pomoc dla Grecji. UE przekazała 115 milionów euro dla uchodźców

6
Podziel się:

Pieniądze zostaną przekazane na zaspokojenie podstawowych potrzeb uchodźców, którzy docierają do Grecji. Mają zapewnić schronienie, żywność, wodę, a przed zbliżającą się zimą ogrzewanie w obozach.

Pomoc dla Grecji. UE przekazała 115 milionów euro dla uchodźców
(REPORTER)
bEJIqOUl

Komisja Europejska poinformowała o przekazaniu 115 milionów euro na pomoc dla uchodźców przebywających w Grecji. To kolejne wsparcie przekazane w ramach nadzwyczajnego funduszu kryzysowego. Na początku roku przekazano ponad 80 milionów euro. W sumie unijna pomoc dla Grecji w kryzysie migracyjnym przekroczyła miliard euro.

Pieniądze zostaną przekazane na zaspokojenie podstawowych potrzeb uchodźców, którzy docierają do Grecji. Mają zapewnić schronienie, żywność, wodę, a przed zbliżającą się zimą także ogrzewanie w obozach. Uchodźcy, którzy otrzymają pieniądze będą mogli zapłacić również za szkoły dla dzieci czy opiekę zdrowotną. Unijne wsparcie ma też być przekazane na opiekę nad sierotami.

Grecja jest głównym krajem tranzytowym dla uchodźców i migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Po zamknięciu granic na szlaku bałkańskim w tym kraju utknęło prawie 60 tysięcy osób. Władze w Atenach wiele razy zwracały się o wsparcie i alarmowały, że może dojść do katastrofy humanitarnej.

bEJIqOUO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(6)
ewa
5 lata temu
Pytam,co powoduje,że to Europa ma być odpowiedzialna za los kolorowych z Afryki i Azji Mniejszej???? Uważam, ze nas Polaków,którzy nie byli w tych krajach kolonizatorami,sprawa ta nie dotyczy.To ,że Polska wstąpiła do kołchozu pod tytułem UE /głosowałam na nie/ nie znaczy,że ma łożyć na kolorowe tałatajstwo na równi z kolonizatorami np.Francją,Włochami,Portugalią czy Niemcami,którzy tylekroć na nas napadali
yyyyy
5 lata temu
co to znowu bez waloryzacji ale mamy dobra zmianę pisowcy preferuja nierobów i dzieciorobów pracowici i inni bez rodzin nie mają szans
w piz-u
5 lata temu
ale dlaczego unia placi.to problem 90% USA i 10% ROSJI.
bEJIqOUP
Sokrates
5 lata temu
Urzędnicy Brukselscy czyli politycy Niemiec i Francji decydują komu za co i na co dać unijne pieniądze , zaznaczam Unijne czyli wszystkich czyli wszystkich państw członkowskich !! Kraje Europy wschodniej są tylko do wpłacania składki , jako rynek zbytu ich towarów oraz jako tereny do budowy ich przemysłu i zapewnienia im taniej siły roboczej , tylko w takich celach przyjęto Polskę i resztę do podporządkowanej w 100 % Niemieckiej polityce UE .
Pytacz
5 lata temu
Do władzy nie dojdziecie! W cyrku urodzony?!