Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Problemy niemieckiego wojska. Podstawowy karabin Bundeswehry ma słabą celność

0
Podziel się:

Chodzi o karabin szturmowy G36, stanowiący podstawowe wyposażenie niemieckiej armii.

Amerykańscy żołnierze strzelający z karabinów G36
Amerykańscy żołnierze strzelający z karabinów G36 (domena publiczna)

Po problemach z myśliwcami i śmigłowcami, niemiecka armia znowu skarży się na niesprawny sprzęt. Tym razem chodzi o karabiny, którymi trudno jest trafić w cel.

Chodzi o karabin szturmowy G36, stanowiący podstawowe wyposażenie niemieckiej armii. Kilka miesięcy temu eksperci wzięli karabin pod lupę, bo żołnierze skarżyli się na niską celność broni. Badania potwierdziły podejrzenia.

- Wygląda na to, że G36 faktycznie ma problemy z precyzją, zwłaszcza w wysokich temperaturach - przyznała minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen. - Gdy przeanalizujemy raport końcowy, zdecydujemy, czy trzeba będzie pozyskać nowy, inny rodzaj karabinu - oznajmiła.

Niemiecka armia używa karabinu G36 od ponad 20 lat. W tym czasie kupiono 175 tysięcy sztuk tego karabinu, który jest produkowany przez niemiecką firmę Heckler & Koch.

To nie pierwsze problemy Bundeswehry ze sprzętem. W ostatnich miesiącach głośno było o licznych usterkach samolotów, helikopterów, czy wozów bojowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy nie są gotowe, by wspomóc NATO Niemieckie lotnictwo może liczyć jedynie na 42 ze 109 myśliwców wielozadaniowych Eurofighter oraz na 38 z 89 maszyn Tornado.
Niemiecka armia się sypie? "Przerażenie" Dowódcy przestrzegają, że nie będą w stanie wykonać nowych zadań postawionych przez NATO.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)