Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Protesty w Belgii. Zaskarżą rządowe oszczędności do Trybunału

0
Podziel się

Związki zawodowe postanowiły zaskarżyć decyzję władz w Brukseli o rezygnacji z indeksowania płac i świadczeń społecznych.

Protesty w Belgii. Zaskarżą rządowe oszczędności do Trybunału
(Wu Wei/east News)
bDYzZXGZ

Strajki nie pomogły, negocjacje z rządem też nie, więc czas na działania sądowe. Belgijskie związki zawodowe postanowiły zaskarżyć decyzję władz w Brukseli o rezygnacji z indeksowania płac i świadczeń społecznych.

Oznacza to, że nie będą one dostosowywane do wzrostu cen i kosztów utrzymania.
Rezygnacja z indeksacji płac to jeden z kluczowych i najbardziej kontrowersyjnych elementów polityki oszczędnościowej belgijskiego rządu.

Jak tłumaczą władze, ma to pomóc pobudzić konkurencyjność gospodarki i stworzyć nowe miejsca pracy. Plany te spotkały się jednak z dużym sprzeciwem związków zawodowych, które podkreślają, że takie działania są nieskuteczne i niesprawiedliwe, bo uderzają przede wszystkim w biedniejszych obywateli.

bDYzZXHb

Mimo licznych antyrządowych manifestacji w całym kraju belgijskie władze postawiły na swoim - w tym tygodniu projekt przepisów dotyczący indeksacji płac został przegłosowany przez posłów. Na reakcje związkowców nie trzeba było długo czekać.

Działacze zapowiedzieli, że będą domagać się anulowania przepisów przez Trybunał. Decyzję tę skrytykował wicepremier i minister pracy Kris Peeters.

Czytaj więcej w Money.pl

bDYzZXHC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)