Prywatyzacja we Włoszech. Rząd zdecydował o sprzedaży kolei państwowych

Włoski rząd ostatnio sprzedaje udziały mniejszościowe w dużych państwowych firmach, by zebrać środki na redukcję długu publicznego.

Szybki pociąg włoskich kolei na stacji w Mediolanie.
Źródło zdjęć: © Wikimedia/StuporesMundi public domain

Włochy częściowo sprywatyzują swoje koleje państwowe. 40 proc. Ferrovie dello Stato zostanie sprzedane przez giełdę - pisze Reuter's.

Włoski rząd zdecydował o prywatyzacji kolei w poniedziałek. Szczegóły zostaną przedstawione w ciągu kilku tygodni. Według wcześniejszych informacji do sprzedaży pakietu akcji ma dojść do końca 2016 r.

Włoski rząd ostatnio sprzedaje udziały mniejszościowe w dużych państwowych firmach, by zebrać środki na redukcję długu publicznego. W zeszłym tygodniu Włochy sprzedały pakiet mniejszościowy w narodowym operatorze pocztowym Poste Italiane za 3,4 mld euro.

Prywatyzacje dużych państwowych firm mają także na celu zwiększenie ich efektywności. W pierwszej połowie przyszłego roku, włoski rząd planuje sprzedać pakiet mniejszościowy w firmie lotniczej Enav.

Wybrane dla Ciebie