Notowania

zniesienie embarga
22.11.2016 15:45

Putin: Rosja będzie zwlekać jak można najdłużej ze zniesieniem embarga

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył we wtorek, że Moskwa zamierza zwlekać najdłużej, jak to możliwe ze zniesieniem embarga na zachodnią żywność. Zastrzegł przy tym, że nie chodzi o kontrsankcje, lecz o ochronę własnego rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/EAST NEWS)

- Będziemy przeciągać (zniesienie embarga), najdłużej, jak to możliwe - powiedział szef państwa na posiedzeniu Ogólnorosyjskiego Frontu Narodowego (ONF), w odpowiedzi na pytanie dotyczące zniesienia kontrsankcji.

Putin oznajmił, że działania podjęte przez Rosję dotyczyły ograniczenia dostaw produktów rolnych w celu ochrony rynku krajowego. - Zrobiliśmy to świadomie i faktycznie wykorzystaliśmy te - nazwijmy to - krótkowzroczne decyzje, jakie zostały podjęte wobec naszego kraju ze strony naszych tak zwanych partnerów, którzy wprowadzili te sankcje - powiedział rosyjski prezydent.

Ocenił, że "wszyscy producenci w kraju są zainteresowani, by ta sytuacja (embargo) trwała jak najdłużej".

7 sierpnia 2014 roku Rosja wprowadziła zakaz importu owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, Unii Europejskiej, Australii, Kanady i Norwegii. W roku 2015 restrykcje przedłużono do sierpnia roku 2016, a w czerwcu br. - do końca 2017 roku.

Unia Europejska wprowadziła sankcje gospodarcze wobec Rosji latem 2014 roku w związku z eskalacją konfliktu na wschodzie Ukrainy i wspieraniem przez Moskwę prorosyjskich rebeliantów. Restrykcje obejmują m.in. ograniczenia w dostępie do kapitału dla rosyjskich banków państwowych i firm naftowych, ograniczenia sprzedaży zaawansowanych technologii dla przemysłu naftowego, sprzętu podwójnego zastosowania oraz embargo na broń.

Z Moskwy Anna Wróbel

Tagi: zniesienie embarga, rosyjskie embargo, embargo na żywność, władimir putin, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-11-2016

jackwystarczy odciąć bandycką Rosję Putina od światowych operacji bankowych - wtedy ta bandycka struktura o nazwie Rosja upadnie w 2 tygodnie!!!

22-11-2016

antyklerykał"państwo chrześcijańskie NATO" dyktatora USA udławi się własną nadprodukcją, niedługo rosja i inne kraje BRIC będą handlowały z … Czytaj całość

22-11-2016

wałkońSame brednie i bałwochwalstwo Putina - a gada tak bo musi i nie ma wyboru. Dla Zachodu rynek rosyjski jest mało ważny i mało co znaczy - i jest … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (87)