Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rosyjski gigant chce zainwestować w Niemczech 600 mln euro

Rosyjski gigant chce zainwestować w Niemczech 600 mln euro

Fot. A.Savin/wikimedia (CC BY-SA 3.0)

Rosyjski państwowy koncern petrochemiczny Rosnieft zamierza zainwestować w Niemczech w ciągu najbliższych pięciu lat łącznie około 600 mln euro - oświadczył w czwartek w Berlinie prezes Rosnieftu Igor Sieczyn.

Według niego zarezerwowano już połowę tej kwoty, która przeznaczona będzie m.in. na modernizację rafinerii oraz podwyższenie w ten sposób standardów w dziedzinie bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Sieczyn wymienił jako opcję wejście do sieci niemieckich stacji benzynowych. Rosnieft zaopatruje już obecnie stacje francuskiego koncernu Total. Do pomyślenia jest na przykład przejęcie części sieci Totalu, ale sprawy te są bardzo skomplikowane - powiedział na uroczystości otwarcia centrali funkcjonującej od początku bieżącego roku spółki Rosnieft Deutschland.

Rosyjski koncern ma większościowy 54-procentowy udział w rafinerii PCK w Schwedt w Brandenburgii oraz po około jednej czwartej udziałów w spółkach Bayernoil z siedzibą w Vohburgu i Miro z siedzibą w Karlsruhe. W Niemczech zatrudnia łącznie około 5 tys. osób.

niemcy, rosnieft, total, igor sieczyn
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
CIENKI
2017-05-19 04:29
TO SIE OKAZE. PO CZYNACH ICH POZNACIE.
gOŚĆ 1234
2017-05-18 23:29
Halo, NIEMCY!!!! Róbcie lepiej interesy z Rosją niż z Syrią. Oni oprócz pieniędzy w stację dadzą Wam kapitał ludzki i ich ewentualne dzieci z tego związku zrodzeni będą bardziej podobni do Europejczyków niż do uchodźców obecnie sprowadzanych i to na siłę!!!!!!!!!!!!!
antyklerykał
2017-05-18 20:32
wszyscy robią interesy z rosja tylko nie skorumpowana polska katolicka na smyczy katofaszystów USA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pokaż wszystkie komentarze (4)