Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosyjski gigant chce zainwestować w Niemczech 600 mln euro

Rosyjski koncern ma większościowy 54-procentowy udział w rafinerii PCK w Schwedt w Brandenburgii oraz po około jednej czwartej udziałów w spółkach Bayernoil z siedzibą w Vohburgu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(A.Savin/wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Rosyjski państwowy koncern petrochemiczny Rosnieft zamierza zainwestować w Niemczech w ciągu najbliższych pięciu lat łącznie około 600 mln euro - oświadczył w czwartek w Berlinie prezes Rosnieftu Igor Sieczyn.

Według niego zarezerwowano już połowę tej kwoty, która przeznaczona będzie m.in. na modernizację rafinerii oraz podwyższenie w ten sposób standardów w dziedzinie bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Sieczyn wymienił jako opcję wejście do sieci niemieckich stacji benzynowych. Rosnieft zaopatruje już obecnie stacje francuskiego koncernu Total. Do pomyślenia jest na przykład przejęcie części sieci Totalu, ale sprawy te są bardzo skomplikowane - powiedział na uroczystości otwarcia centrali funkcjonującej od początku bieżącego roku spółki Rosnieft Deutschland.

Rosyjski koncern ma większościowy 54-procentowy udział w rafinerii PCK w Schwedt w Brandenburgii oraz po około jednej czwartej udziałów w spółkach Bayernoil z siedzibą w Vohburgu i Miro z siedzibą w Karlsruhe. W Niemczech zatrudnia łącznie około 5 tys. osób.

Tagi: niemcy, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-05-2017

antyklerykałwszyscy robią interesy z rosja tylko nie skorumpowana polska katolicka na smyczy katofaszystów USA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

18-05-2017

adiCo to jest te 600 mln, Tusk z Synalkiem więcej z OFE ukradli

18-05-2017

gOŚĆ 1234Halo, NIEMCY!!!! Róbcie lepiej interesy z Rosją niż z Syrią. Oni oprócz pieniędzy w stację dadzą Wam kapitał ludzki i ich ewentualne dzieci z tego … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)