Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jerzy Malczyk
|

Sankcje dla Rosji zostaną zniesione? Zobacz, co proponują w zamian

0
Podziel się:

Z powodu nałożonych przez Zachód restrykcji państwo straci w ciągu roku około 40 mld dolarów.

Sankcje dla Rosji zostaną zniesione? Zobacz, co proponują w zamian
(EAST NEWS)
bEIYwiJN

Rosja zaproponowała Unii Europejskiej zniesienie sankcji nałożonych na stronę rosyjską z powodu jej agresywnej polityki wobec Ukrainy. Zadeklarowała zarazem, że w takim wypadku ona uchyli swoje kontrsankcje, wprowadzone w stosunku do UE.

Z ofertą taką wystąpił wiceminister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Aleksiej Mieszkow w wywiadzie dla agencji Interfax.

_ - Niczego nie chcemy od naszych europejskich partnerów. Jedyne, na co liczymy, to by wyszli z bezsensownej spirali sankcji i wkroczyli na drogę znoszenia restrykcji i "czarnych list", co z kolei pozwoliłoby nam odstąpić od naszych list. Sprzyjałoby to też uchyleniu przez nas zastosowanych kontrposunięć _ - oświadczył Mieszkow.

bEIYwiJP

Wiceszef dyplomacji FR oznajmił również, że kraje Unii Europejskiej _ same strzelają sobie w stopę _, gdyż z powodu sankcji przeciwko Rosji w UE codziennie ubywa miejsc pracy, spada PKB i rośnie bezrobocie wśród młodzieży.

_ Sankcje są bardziej destrukcyjne dla gospodarki europejskiej niż dla FR, ponieważ produkcja objęta restrykcjami szła na eksport z Unii Europejskiej do Rosji _ - powiedział.

W poniedziałek minister finansów FR Anton Siłuanow po raz pierwszy przyznał, że jego kraj w skali roku straci około 40 mld dolarów z powodu sankcji nałożonych przez Zachód.

Sankcje wprowadzone przeciwko Rosji przez UE i USA z powodu jej agresji przeciwko Ukrainie obejmują m.in. ograniczenie dostępu do rynków kapitałowych rosyjskim bankom i firmom państwowym z sektora naftowego i zbrojeniowego, zakaz eksportu broni, dostarczania zaawansowanych technologii i usług dla sektora naftowego oraz zakaz eksportu niektórych przedmiotów podwójnego zastosowania dla odbiorców wojskowych.

bEIYwiJV

W odpowiedzi na te restrykcje Rosja wprowadziła swoje kontrsankcje - zakazała importu owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału ze Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej, Australii, Kanady i Norwegii.

Czytaj więcej w Money.pl
Coraz więcej Niemców boi się polityki Putina Spada liczba przeciwników sankcji - wynika z ostatnich badań opinii publicznej.
USA i UE uderzą w Rosję kolejnymi sankcjami? Przyjęte przez prezydenta USA dekrety pozwalają na szybkie i łatwe rozszerzenie listy osób czy firm objętych karami. Podobne prawo ma też UE.
Zniesienie sankcji dla Rosji? Merkel komentuje Dodała, że na listę objętych retorsjami mogą trafić także nowe władze separatystycznych regionów na wschodzie Ukrainy.
bEIYwiKq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)