Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sankcje przeciw Rosji będą przedłużone. Jest zgoda państw UE

0
Podziel się:

- Jest polityczna decyzja w sprawie sankcji i zgoda na ich przedłużenie - poinformował jeden z unijnych dyplomatów.

Sankcje przeciw Rosji będą przedłużone. Jest zgoda państw UE
(mat. pras. Kalashnikov Concern)

Ambasadorowie państw UE zgodzili się w środę na przedłużenie sankcji gospodarczych wobec Rosji o sześć miesięcy - poinformowały źródła dyplomatyczne.
Aktualizacja 16:30

Formalną decyzję podejmą ministrowie spraw zagranicznych na spotkaniu w poniedziałek w Luksemburgu.

- Jest polityczna decyzja w sprawie sankcji i zgoda na ich przedłużenie - poinformował jeden z unijnych dyplomatów.

Rosyjscy politycy dają do zrozumienia, że Moskwa nie jest zaskoczona planami przedłużenia sankcji Unii. Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że Moskwa w sprawie sankcji już wszystko powiedziała. - To sprawa tych, którzy je wprowadzali - dodał. Zaznaczył też, że Rosja koncentruje się na tym, by efektywnie pracować.

Z kolei minister finansów Rosji Anton Siłuanow powiedział, że jego resort przewidział przedłużenie sankcji. - W naszych prognozach uwzględnialiśmy, że sankcje będą przedłużone - powiedział Siłuanow.

Również Fiodor Łukjanow - szef prezydium rosyjskiej Rady do Spraw Polityki Zagranicznej i Obronnej powiedział, że decyzja Unii o przedłużeniu sankcji była do przewidzenia i niczego nie zmieni. - Dlatego nie będzie szczególnego rozczarowania - dodał Łukjanow.

Wprowadzone w ub. roku sankcje gospodarcze wobec Rosji za zaangażowanie w konflikt na Ukrainie miały wygasnąć z końcem lipca. Ich utrzymanie wymagało zatem jednomyślnej decyzji państw członkowskich.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)