Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sankcje przeciw Rosji. Szef Europarlamentu chce otwartych drzwi do rozmów z Moskwą

0
Podziel się:

Zdaniem Martina Schulza, Wspólnota powinna być gotowa do dalszych negocjacji z Moskwą.

Sankcje przeciw Rosji. Szef Europarlamentu chce otwartych drzwi do rozmów z Moskwą
(Parlament Europejski)
bEKAKFfp

Drzwi do rozmów z Rosją powinny być otwarte. Tak uważa szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz. W Brukseli trwa unijny szczyt, na którym szefowie państw i rządów rozmawiają o polityce wobec Rosji.

Przywódcy mają przyjąć polityczną deklarację, że unijne sankcje gospodarcze zostaną utrzymane do momentu, aż porozumienie z Mińska nie zostanie w pełni wypełnione.

Zdaniem szefa Parlamentu, Wspólnota powinna być gotowa do dalszych negocjacji z Moskwą. Wyjaśnił, że "otwarte drzwi" oznaczają, że jeśli rząd Rosji chce negocjować z Unią Europejską na temat pokojowego rozwiązania konfliktu i wypełnienia porozumienia z Mińska i powrotu do bardziej konstruktywnej współpracy, "drzwi powinny być otwarte na oścież".

bEKAKFfr

- Oferty są na stole - powiedział Martin Schulz.

Unijne sankcje gospodarcze wobec Rosji wygasają w lipcu. Formalna decyzja o tym czy je utrzymać, zapadnie najwcześniej czerwcu. Na obecny moment niektóre kraje wciąż się temu sprzeciwiają.

Czytaj więcej w Money.pl
Nawalny: objąć sankcjami oligarchów Słynny opozycjonista wskazał, że Putin konsekwentnie mianuje na stanowiska w gospodarce młodych ludzi z rodzin osób ze swego bliskiego otoczenia.
UE gotowa przemyśleć sankcje wobec Rosji Unia powinna rozmawiać z Rosją w sprawie politycznego rozwiązania konfliktu - podkreśla szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz.
bEKAKFfS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)