Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sankcje wobec Rosji. Merkel: Kreml łamie prawo, więc sankcje są nieuniknione

0
Podziel się:

- Naszym celem jest przeforsowanie siły prawa, a nie prawa siły - mówi kanclerz Niemiec.

Sankcje wobec Rosji. Merkel: Kreml łamie prawo, więc sankcje są nieuniknione
bECYhpJx

Kanclerz Niemiec Angela Merkel po raz kolejny ostro skrytykowała politykę Rosji wobec Ukrainy.

Szefowa niemieckiego rządu przyznała, że próba podpisania umowy o wolnym handlu między Ukrainą a Unią Europejską mogła oznaczać trudności dla rosyjskiej gospodarki, ale jak zastrzegła, _ nic nie usprawiedliwia aneksji Krymu i bezpośredniego albo pośredniego zaangażowania Rosji w walki w Doniecku i Ługańsku _.

Merkel powtórzyła, że Rosja łamie prawo międzynarodowe i podważa europejski system bezpieczeństwa. Dlatego sankcje wobec Kremla są nieuchronne.

bECYhpJz

- _ Celem jest przeforsowanie siły prawa, a nie prawa siły. I choć to trudna i długa droga, to jestem przekonana, że nam się uda _- mówiła Merkel. Apelowała też o cierpliwość w postępowaniu wobec Rosji i zastrzegała, że konfliktu na wschodzie nie da się rozwiązać militarnie.

Czytaj więcej w Money.pl
Przywódcy UE ostrzegają Moskwę. Ostre słowa Angela Merkel, David Cameron i Herman Van Rompuy podkreślili, że możliwe jest dalsze rozszerzenie sankcji wobec władz w Moskwie.
Putin ostro o sankcjach. "To prostactwo" Prezydent Rosji uważa, że nałożone na jego kraj restrykcje są niezgodne z prawem.
Unia i Stany wykończą Rosję sankcjami? _ Jeśli Rosja przyjmie pozytywne nastawienie do wolności i odpowiedzialności Ukrainy za siebie, możemy być świadkiem zniesienia nałożonych już sankcji. W przeciwnym razie będzie odwrotnie. To proste _.
bECYhpKa
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)