Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skandal w Czechach. Klaus ostro atakuje Havla

0
Podziel się:

Były prezydent Czech niezwykle ostro zaatakował swojego poprzednika w wywiadzie dla dziennika Mlada Fronta Dnes z okazji zbliżającej się 25. rocznicy aksamitnej rewolucji.

Skandal w Czechach. Klaus ostro atakuje Havla
(ec.europa.eu)
bEIUiPMB

W obszernym wywiadzie Klaus zarzuca Vaclavowi Havlowi, który jest bez wątpienia symbolem aksamitnej rewolucji 17 Listopada'89, że _ postępował jako reformator-komunista, który nie był zdolny tworzyć, lecz burzyć _. Stwierdza też: _ nigdy, do końca swojego życia nie wybaczę Havlowi i jemu podobnym, że szkodzili wszystkim nowym partiom i zniechęcali ludzi, aby do nich wstępowali _.

Havel, według Klausa, nie chciał też wprowadzenia standardowej demokracji. Były prezydent udzielając wywiadu popularnej gazecie zapewne chciał zareklamować swoją nową książkę zatytułowaną _ Chcieliśmy więcej, nie tylko supermarketów _, która ukaże się w najbliższych dniach.

Klaus jako prezydent stojąc przed trumną zmarłego przed trzema laty Vaclava Havla powiedział: _ odszedł człowiek, którego wspominać będziemy z wdzięcznością, uznaniem i szacunkiem _.

bEIUiPMD

Czytaj więcej w Money.pl

bEIUiPNe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)