Notowania

wiadomości
09.10.2017 15:00

Nowa linia promowa z Gdyni do Szwecji. W planach sześć kursów tygodniowo

Nową linię promową przeznaczoną do przewozów frachtowych z Gdyni do portu Nynashamn, położonego w okolicach Sztokholmu, uruchomi od 16 października szwedzki armator Stena Line. Statek "Elisabeth Russ" będzie wykonywał sześć rejsów w tygodniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Uli Harder/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
W Polsce firma Stena Line jest obecna od ponad 20 lat

Nową linię promową przeznaczoną do przewozów frachtowych z Gdyni do portu Nynashamn, położonego w okolicach Sztokholmu, uruchomi od 16 października szwedzki armator Stena Line. Statek "Elisabeth Russ" będzie wykonywał sześć rejsów w tygodniu.

- Jednostka jest przeznaczona dla przewozów frachtowych, w tym pojazdów ciężarowych z kierowcami, naczep, kontenerów oraz ładunków wtaczanych. Natomiast nie będzie zabierała ani pasażerów, ani samochodów osobowych - podkreślono.

Rejs z Gdyni do Nynashamn statek pokona w 18 godzin.

Im sztormy niestraszne

Cytowany w komunikacie prasowym dyrektor zarządzający Stena Line Polska Marek Kiersnowski wyjaśnił, że zapotrzebowanie na przewozy towarowe między Polską a Szwecją stale rośnie.

- Wielu naszych klientów wysyła ładunki również do centralnej i północnej Szwecji. Połączenia z Polski do Szwecji stanowią ważny element infrastruktury łączącej Europę Środkową ze Skandynawią i mają duży potencjał rozwoju. Od teraz dysponujemy hubem transportowym w Gdyni, a także w Nynashamn oraz Karlskronie - dodał.

Stena Line obsługiwała do tej pory połączenie z Nynashamn do Ventspils na Łotwie. Dzięki zwiększeniu częstotliwości rejsów armator notuje ostatnio wzrosty przewozów również w tym korytarzu transportowym. Zaletą szwedzkiego portu jest jego położenie niedaleko Sztokholmu oraz skomunikowanie z siecią dróg wiodących na północ Szwecji, a także w tranzycie do Norwegii.

Szwedzki koncern promowy Stena Line powstał w 1962 r. Operuje na 21 trasach łączących 10 krajów. Ma 37 promów.

W Polsce firma Stena Line jest obecna od ponad 20 lat. Jej promy łączą Gdynię z Karlskroną w południowej Szwecji; co roku tę trasę przemierza ponad pół miliona pasażerów, korzystających z jednego z dwóch bliźniaczych statków: "Stena Vision" i "Stena Spirit". Dwa pozostałe statki kursujące na tej linii są przeznaczone głównie do przewozu ładunków.

Tagi: wiadomości, gospodarka, unia, gospodarka polska, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-10-2017

kolA kiedy wreszcie bedzie pasazerski prom z Gdyni do Nynashamn??? Prom na tej trasie z Westerplatte jest samochodowcem, warunki nie najlepsze, malo … Czytaj całość

09-10-2017

stuardNo to będą wakaty w służbie zdrowia

09-10-2017

rowerem szybciejto ile na godzinę POkonuje ten prom ?

Rozwiń komentarze (5)