Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Strajk w Air France. W środę loty już bez zakłóceń?

0
Podziel się:

Związki zawodowe stewardes i stewardów zapowiadają, iż do końca tygodnia podejmą decyzję w sprawie ewentualnego kontynuowania akcji protestacyjnej. Związkowcy oskarżają dyrekcję o zerwanie negocjacji w sprawie żądań dotyczących warunków pracy i wynagrodzenia.

Strajk w Air France. W środę loty już bez zakłóceń?
(Duan Zhu/wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Dyrekcja zapowiada, iż we wtorek ruch na liniach lotniczych Air France ma wrócić niemal do normy. Od środy połączenia będą zapewnione bez zakłóceń. Wtorek jest siódmym dniem strajku personelu pokładowego francuskiego przewoźnika.

Teoretycznie wszystko wraca do normalnego stanu, ale nie wiadomo na jak długo. Związki zawodowe stewardes i stewardów zapowiadają, iż do końca tygodnia podejmą decyzję w sprawie ewentualnego kontynuowania akcji protestacyjnej. Związkowcy oskarżają dyrekcję o zerwanie negocjacji w sprawie żądań dotyczących warunków pracy i wynagrodzenia.

Według ocen szefów francuskiego przewoźnika Air France, które po latach poważnego deficytu wreszcie zaczęły notować zyski, straciły w wyniku strajku około stu milionów euro. Na samych tylko lotniskach paryskich odwołano 150 lotów, przede wszystkim na krótkich i średnich dystansach oraz na połączeniach krajowych.

Skutki akcji protestacyjnych dotkliwie odczuło 180 tysięcy pasażerów, gdyż strajk przypadł w okresie wzmożonego ruchu wakacyjnego, na przełomie lipca i sierpnia. Szczególnie przykre było to dla osób, które wybierając się na urlopy nie mogły odwołać ani zmienić rezerwacji hoteli.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)