Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strajk w Grecji. Jutro wielki paraliż w całym kraju

0
Podziel się:

Komunikacja lotnicza, kolejowa i promowa przestanie jutro działać.

Strajk w Grecji. Jutro wielki paraliż w całym kraju
(AP/Fotolink/East News)
bEDPJbph

Związkowcy, protestujący przeciwko oszczędnościowej polityce greckiego rządu, zamierzają zorganizować jutro strajki, mające sparaliżować komunikację lotniczą, kolejową i promową. Dziś jednodniowy strajk prowadzą dziennikarze.

Związek zawodowy kontrolerów ruchu lotniczego poinformował, że w czwartek przez całą dobę zamknięta będzie cała grecka przestrzeń powietrzna, co oznacza odwołanie wszystkich lotów. Już dziś wieczorem niektóre loty będą odwoływane. Pasażerom sugeruje się niezwłoczny kontakt z liniami lotniczymi w celu przesunięcia terminów podróży.

Organizacje związkowe sektora publicznego i prywatnego wezwały też do strajków na kolei, w żegludze promowej, w urzędach, szkołach, a także w ateńskim metrze.

bEDPJbpj

Dzisiejszy strajk dziennikarzy, zorganizowany w proteście przeciwko cięciom płacowym i ograniczaniu świadczeń socjalnych oznacza, że do czwartku rano w radiu i telewizji nie ma żadnych wiadomości. Telewizja nadaje filmy, powtórki programów publicystycznych i programy dla dzieci, a radio tylko muzykę. Z powodu strajku nie ukażą się w jutro Grecji gazety.

Czytaj więcej w Money.pl

bEDPJbpK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)