Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Syriza krytykowana przez Greków

0
Podziel się:

Grecy są niezadowoleni z rządów skrajnie lewicowej partii Syriza. Aż 60 proc. pytanych jest rozczarowanych i niezadowolonych z polityki rządzącego przez siedem miesięcy ugrupowania. Sondażu przeprowadził Uniwersytet Macedoński w Salonikach. Negatywna ocena działalności rządu została wystawiona we wszystkich dziedzinach, najniżej oceniono gospodarkę i migrację.

Syriza krytykowana przez Greków
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)
bELineKZ

Jest to najgorsza ocena jaką do tej pory wystawili badani. W skali do dziesięciu punktów, działalność rządu oceniono średnio na mniej niż 3 punkty. Co trzeci badany przyznał rządowi 0 punktów. Negatywna ocena dotyczy nie tylko gospodarki, ale także edukacji, administracji publicznej i ochrony zdrowia. Spadek popularności Syrizy zaczął się w kwietniu, z wyraźnym załamaniem w lipcu. Z badania wyłania się generalny obraz rozczarowania i zniechęcenia wśród Greków.

Zadowolonych z polityki Syrizy jest jedynie 16 proc. ankietowanych. Jednocześnie ponad 65 proc. uważa, że w ciągu najbliższego roku, sytuacja ekonomiczna kraju pogorszy się. Ponad połowa respondentów obawia się wyjścia Grecji ze strefy euro. Niezadowolenie z polityki pierwszego w Grecji lewicowego rządu odzwierciedla się w przedwyborczych sondażach.

Wskazują one na wzrost popularności największej opozycyjnej partii Nowej Demokracji, która minimalnie traci w stosunku do Syrizy. Różnica szacowana jest na 1,5 do 3 punktów procentowych.

bELineLb

Przedterminowe wybory parlamentarne odbędą się w Grecji 20 września. W piątek w Atenach został zaprzysiężony rząd tymczasowy i rozpoczął się oficjalnie okres przedwyborczy.

bELineLC
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)