Notowania

frank-walter steinmeier
02.11.2014 20:01

Szef niemieckiego MSZ zniknął z radarów. Winna burza nad Borneo

Zaalarmowani niemieccy dyplomacji próbowali bezskutecznie ustalić, czy Steinmeier rzeczywiście wraca do kraju i gdzie jest samolot z szefem dyplomacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Frank-Walter Steinmeier

Samolot z szefem niemieckiego MSZ na pokładzie, zniknął na kilka godzin z radarów podczas lotu z Korei Południowej do Indonezji. Maszyna Franka-Waltera Steinmeiera wystartowała z Seulu. Po siedmiu godzinach miała wylądować w Dżakarcie.

Nad Borneo airbus A 340 _ Theodor Heuss _ trafił na burzę i pilot postanowił zmienić kurs. Kontrola lotów w Dżakarcie straciła maszynę z radarów i poinformowała o tym ambasadę Niemiec, stwierdzając, że samolot jest w drodze powrotnej do Berlina. Indonezyjski radar nie mógł zlokalizować maszyny.

Zaalarmowani niemieccy dyplomacji próbowali bezskutecznie ustalić, czy Steinmeier rzeczywiście wraca do kraju i gdzie jest samolot z szefem dyplomacji.

Dopiero na 40 minut przed lądowaniem w Dżakarcie ministerialny samolot ponownie ukazał się na radarach i pilot odezwał się.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie będzie więcej sankcji wobec Moskwy? Zdaniem szefa niemieckiej dyplomacji w obliczu ukraińskiego kryzysu Europa wykazała się dużą stanowczością.
"Nie mam zaufania do postkomunistów" Komentując słowa prezydenta, tygodnik Der Spiegel pisze, że Gauck jest głową państwa, która się miesza do polityki, i że nie ma w tym niczego zdrożnego.
Niemieckie służby ostrzegają przed zamachami Niemiecki Federalny Urząd Kryminalny obserwuje około tysiąca osób, które mogą mieć związek z islamskim terroryzmem.
Tagi: frank-walter steinmeier, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz