Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szwecja za dalszymi sankcjami wobec Rosji

0
Podziel się:

- Rosyjska agresja na Ukrainie jest największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa w Europie. W tej kwestii Unia powinna być zjednoczona - mówił premier Szwecji Stefan Lofven.

Szwecja za dalszymi sankcjami wobec Rosji
(Frankie Fouganthin/CC BY-SA 4.0/Wikimedia)
bECvNPsl

- Szwecja popiera dalsze sankcje wobec Rosji -deklaruje przebywający w Warszawie premier tego kraju Stefan Lofven.

Po południu Lofven spotkał się z Ewą Kopacz. W najbliższy czwartek o tej kwestii będą decydować przywódcy wszystkich 28 państw unijnych na szczycie w Brukseli.

Premier Szwecji na konferencji prasowej podkreślał, że sytuacja na Wschodzie jest nadal bardzo poważna.

bECvNPsn

- Rosyjska agresja na Ukrainie jest największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa w Europie. W tej kwestii Unia powinna być zjednoczona. Chcemy być gotowi do wprowadzenia kolejnych sankcji oraz wydłużenia czasu ich obowiązywania. Musimy wspierać też Ukrainę w tej trudnej sytuacji ekonomicznej - deklarował Stefan Lofven.

Z kolei polska premier deklarowała, że oba kraje są zgodne iż najważniejsze jest zażegnanie konfliktu na Ukrainie. Ewa Kopacz dodawała, że w tym wypadku solidarność Unii Europejskiej jest " bezcenna".

Czytaj więcej w Money.pl
Ewa Kopacz: "Polska pomoże Ukrainie" _ - Relacje z Rosją pogorszyły się z powodu zachowania Moskwy _ - powiedziała w wywiadzie dla _ Corriere della Sera _ szefowa polskiego rządu.
Lewandowski w Money.pl: Tusk kapłanem unijnej jedności Były unijny komisarz mówi o groźbie rozpadu UE. _ Mamy chaos, wojny i kryzys. Donald Tusk będzie kapłanem jedności _.
Żąda odebrania Rosji praw do Mundialu Przed wizytą w Berlinie prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zarzucił Moskwie łamanie porozumień z Mińska.
bECvNPsO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)