Notowania

Theresa May do swojej partii: Poprzyjcie mój plan, bo ryzykujecie brak brexitu

Theresa May zmaga się z niezadowoleniem płynącym z szeregów jej własnej partii. Krytycy jej polityki w sprawie brexitu zarzucają jej nadmierną uległość wobec Brukseli i zbyt bliskie związki z Unią Europejską po rozłamie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/CHRIS RATCLIFFE/POOL)
Theresa May podreśla, że nadszedł czas, by postępować pragmatycznie.

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May ostrzegła buntowników z Partii Konserwatywnej, że jeśli nie poprą jej planu bliskiej współpracy z UE po opuszczeniu Wspólnoty, do brexitu może w ogóle nie dojść.

W artykule opublikowanym przez "Mail on Sunday", premier zapewniła, że "nie jedzie do Brukseli, by podważyć interesy Wielkiej Brytanii, lecz by o nie walczyć". "Będę walczyć o umowę brexitu, bo to dobra umowa dla Wielkiej Brytanii" - podkreśliła.

Theresa May zmaga się z niezadowoleniem płynącym z szeregów jej własnej partii. Krytycy jej polityki w sprawie brexitu zarzucają jej nadmierną uległość wobec Brukseli i zbyt bliskie związki z Unią Europejską po rozłamie. W proteście dymisję złożyli szef MSZ Boris Johnson oraz minister ds. brexitu David Davis.

Wideo: brexit w martwym punkcie. Ekspert: grozi nam chaos

W artykule skierowanym zarówno do polityków jej własnej partii, jak i wyborców, May przekonuje, że jej umowa w sprawie brexitu przywróci suwerenność Wielkiej Brytanii oraz pozwoli zabezpieczyć świetlaną przyszłość kraju po opuszczeniu Unii Europejskiej.

May podkreśla, że umowa kończy z płaceniem Brukseli składki członkowskiej i pozwoli przeznaczyć te pieniądze na wewnętrzne priorytety, takie jak publiczny system ochrony zdrowia.

Premier ostrzega, że odrzucenie jej planu w sprawie brexitu w parlamencie brytyjskim może oznaczać wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez żadnego planu. W tej sytuacji nie uda się utrzymać korzyści z 40 międzynarodowych umów handlowych, a także chronić firm i pracowników przed nieuczciwą konkurencją z zagranicy - przekonuje May.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: brexit, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-07-2018

gość"...do brexitu może w ogóle nie dojść." A może o to chodzi?

15-07-2018

KOMISARZBrexit miał trwać dwa lata. Dwa lata już minęły wiec żegnamy... ile chcecie jeszcze kombinować? Koejne dwa, czy dziesięć?

15-07-2018

no ana byciu samotną wyspą się zarabia tyle...co kot napłakał

Rozwiń komentarze (26)