Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Theresa May do swojej partii: Poprzyjcie mój plan, bo ryzykujecie brak brexitu

Theresa May do swojej partii: Poprzyjcie mój plan, bo ryzykujecie brak brexitu

Theresa May podreśla, że nadszedł czas, by postępować pragmatycznie. Fot. PAP/EPA/CHRIS RATCLIFFE/POOL
Theresa May podreśla, że nadszedł czas, by postępować pragmatycznie.
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May ostrzegła buntowników z Partii Konserwatywnej, że jeśli nie poprą jej planu bliskiej współpracy z UE po opuszczeniu Wspólnoty, do brexitu może w ogóle nie dojść.

W artykule opublikowanym przez "Mail on Sunday", premier zapewniła, że "nie jedzie do Brukseli, by podważyć interesy Wielkiej Brytanii, lecz by o nie walczyć". "Będę walczyć o umowę brexitu, bo to dobra umowa dla Wielkiej Brytanii" - podkreśliła.

Theresa May zmaga się z niezadowoleniem płynącym z szeregów jej własnej partii. Krytycy jej polityki w sprawie brexitu zarzucają jej nadmierną uległość wobec Brukseli i zbyt bliskie związki z Unią Europejską po rozłamie. W proteście dymisję złożyli szef MSZ Boris Johnson oraz minister ds. brexitu David Davis.

Wideo: brexit w martwym punkcie. Ekspert: grozi nam chaos

W artykule skierowanym zarówno do polityków jej własnej partii, jak i wyborców, May przekonuje, że jej umowa w sprawie brexitu przywróci suwerenność Wielkiej Brytanii oraz pozwoli zabezpieczyć świetlaną przyszłość kraju po opuszczeniu Unii Europejskiej.

May podkreśla, że umowa kończy z płaceniem Brukseli składki członkowskiej i pozwoli przeznaczyć te pieniądze na wewnętrzne priorytety, takie jak publiczny system ochrony zdrowia.

Premier ostrzega, że odrzucenie jej planu w sprawie brexitu w parlamencie brytyjskim może oznaczać wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez żadnego planu. W tej sytuacji nie uda się utrzymać korzyści z 40 międzynarodowych umów handlowych, a także chronić firm i pracowników przed nieuczciwą konkurencją z zagranicy - przekonuje May.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

theresa may, brexit
Czytaj także
Polecane galerie
Bajabongo
2018-07-17 01:10
Jej się tylko wydaje że jej zdanie coś może zmienić. Elity brukselskie już im nie pozwolą wrócić.
XAK
2018-07-16 21:09
JAK BABA RZADZI DOBRZE BYC NIE MOZE
antybiurokrta
2018-07-16 20:46
"umowa w sprawie brexitu przywróci suwerenność Wielkiej Brytanii"
hehe wszystko w temacie suwerenności krajów UE w tym Polski
Pokaż wszystkie komentarze (26)