Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
unia energetyczna
17.03.2015 06:05

Unia energetyczna tak, ale nie bez węgla

Poparcie dla polskiego węgla zadeklarowała premier Kopacz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

- Unia energetyczna tak, ale nie wolno z niej wykluczać węgla. W unii energetycznej będziemy bronić węgla - przekonuje polska premier.

O inicjatywie zapoczątkowanej przez Donalda Tuska będą dyskutować unijni przywódcy na czwartkowym szczycie w Brukseli.

Ewa Kopacz podkreślała, że unia energetyczna to nie tylko kwestie zakupu gazu ze Wschodu.

- "Filarem bezpieczeństwa energetycznego powinny pozostać także rodzime źródła energii. Nie należy odrzucać żadnego rodzaju źródła ani technologii" - deklarowała premier.

Ewa Kopacz podkreślała, że dodatkowo unia energetyczna zapewni większą przejrzystość podpisywanych kontraktów gazowych. Premierzy Polski i Szwecji w poniedziałek rozmawiali o znaczeniu węgla oraz o sytuacji na Wschodzie.

Ewa Kopacz deklarowała, że oba kraje są zgodne, iż najważniejsze jest zażegnanie konfliktu na Ukrainie. Premier dodawała, że w tym wypadku solidarność Unii Europejskiej jest " bezcenna".

Czytaj więcej w Money.pl
Buzek: "nie tworzymy Unii Energetycznej na przekór Rosji" Od miesięcy nie milkną na korytarzach Parlamentu i Komisji rozmowy o bezpieczeństwie energetycznym w Europie. Stworzenie Unii Energetycznej stało się jednym z priorytetów Komisji Junckera.
Polak, Węgier... i Unia Energetyczna Z jednej strony Grupa Wyszehradzka, a z drugiej partykularne interesy, czy Unia energetyczna na trwałe zainteresuje Węgry?
Polska propozycja jest korzystna dla całej UE Trzeba zerwać z myśleniem w kategoriach partykularnych interesów państw UE na rzecz wspólnej strategii energetycznej - uważają eksperci.
Tagi: unia energetyczna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, najważniejsze, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz