Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Brukseli "piętnują" polskie wybory

0
Podziel się:

Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów przyjęła rezolucję dotyczącą rzekomych nieprawidłowości w wyborach samorządowych w Polsce.

W Brukseli "piętnują" polskie wybory
(Parlament Europejski/Flickr)
bEDoRSOd

Nie udało się na forum Parlamentu Europejskiego, powiodło się we własnej frakcji. Na wniosek PiS-u Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów jednogłośnie przyjęła rezolucję dotyczącą rzekomych nieprawidłowości w wyborach samorządowych w Polsce.

W dokumencie jest fragment o przechowywaniu kart do głosowania w lokalach wyborczych przez sześć dni bez zabezpieczenia.

Znalazły się tam zastrzeżenia do systemu informatycznego i wskazania na, zdaniem rezolucji, wysoką liczbę głosów nieważnych. W dokumencie jest też o sytuacji ze Szczecina, gdzie wygrać miał kandydat, który nie startował.

bEDoRSOf

Autorzy rezolucji wzywają władze Polski do - jak napisano - _ ponownego, rzetelnego przeliczenia głosów, przy udziale międzynarodowych obserwatorów, w celu zapewnienia pełnej przejrzystości oraz wiarygodności całego procesu _.

Wczoraj na forum ogólnym Parlamentu Europejskiego odrzucony został wniosek eurodeputowanych Prawa i Sprawiedliwości o zajęcie się polskimi wyborami samorządowymi.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezes PiS nie ma wątpliwości: Wybory sfałszowano! Zwracając się do marszałka Sejmu, powiedział: _ Ja wiem, że was to boli, ale sfałszowaliście wybory _. Ostra odpowiedź premier Kopacz i słowa o wojnie.
Kowal: Jest mnóstwo nadużyć wyborczych Zapytany o duże różnice między oficjalnymi a sondażowymi wynikami PSL, zastrzegł, że nie chce oskarżać żadnej z partii o fałszerstwa.
bEDoRSOG
KOMENTARZE
(0)