Notowania

branża modowa
03.04.2015 17:59

Walka z anoreksją. Francuskie Zgromadzenie Narodowe szykuje surowe prawo

Propozycja nowego prawa przewiduje karanie agencji zatrudniających anorektyczne, zbyt chude lub nie dożywione modelki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Farrukh/Flickr (CC BY-NC 2.0))

Deputowani francuskiego Zgromadzenia Narodowego postanowili rozpocząć walkę z anoreksją na pokazach mody. Taki zapis znajduje się projekcie ustawy na temat Opieki Zdrowotnej.

Propozycja nowego prawa przewiduje karanie agencji zatrudniających anorektyczne, zbyt chude lub nie dożywione modelki. Za taki czyn grozi pół roku utraty wolności i 75 tysięcy euro grzywny.

W tekście sprecyzowano, iż nie wolno pracować jako modelka dziewczętom, których masa ciała jest mniejsza niż określają to normy ustalone przez francuskie władze sanitarne. Nie sprecyzowano jednak, w jaki sposób i kto będzie sprawdzał, czy modelki nie spełniają wymagań wagowych.

Minister zdrowia Marisol Touraine w trakcie dyskusji wyraziła zaniepokojenie sytuacją jaką obserwuje się na wybiegach w czasie pokazów mody. Defilujące kobiety są najczęściej bardzo chude.

Na wiadomość, jaka napłynęła z sali Zgromadzenia Narodowego, gdzie przegłosowano poprawkę w tej sprawie, negatywnie zareagowały agencje, które potępiły decyzję deputowanych wyrażając ubolewanie, że do jednego worka wrzuca się miesza się anoreksję i szczupłą sylwetkę.

Przewodniczący stowarzyszenia skupiającego czterdzieści francuskich agencji przekonywał, że anoreksja jest chorobą na podłożu psychologicznym i nie ma nic wspólnego ze zgrabną linią ciała.

Czytaj więcej w Money.pl
Kobiety we Francji również dyskryminowane Dzieje się tak mimo prawa gwarantującego równość w życiu społecznym i zawodowym.
Rada Europy: Francja łamie europejskie prawo Chodzi o niewprowadzenie prawa wprost zakazującego rodzicom stosowania kar cielesnych wobec swoich dzieci.
Tagi: branża modowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz