Notowania

walka z terroryzmem
15.01.2015 07:22

Walka z terroryzmem. Rzymscy kupcy i restauratorzy chcą powołać patrole

Aby uniknąć psychozy i niepotrzebnego podnoszenia alarmu, należałoby najpierw wyszkolić kupców i restauratorów, by wiedzieli o czym mają informować siły porządkowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yaisog Bonegnasher /CC/Flickr)

24 tysiące właścicieli rzymskich sklepów, barów i restauracji wyraziło gotowość patrolowania ulic w Wiecznym Mieście, gdzie po zamachach we Francji zwiększono środki bezpieczeństwa i siły policji. Kupcy chcą przyłączyć się do operacji antyterrorystycznej.

Na każdej ulicy patrol wartowników-wolontariuszy informowałby policję o obecności podejrzanych osobników i niepokojących zdarzeniach - taką ofertę przedstawiła władzom miasta izba handlu i usług. Jej prezes Rosario Cerra powiedział mediom, że w ten sposób reprezentowana przez niego branża chce przyłączyć się do operacji sił porządkowych w stolicy Włoch, gdzie już niemal na każdym kroku widać zwiększone siły policji oraz nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.

Wzmocniona została ochrona wszystkich najważniejszych obiektów, instytucji, ambasad i redakcji oraz Watykanu. Według mediów okolic placu Świętego Piotra strzegą także funkcjonariusze przebrani za duchownych.

_ - Członkowie naszej izby mają sklepy i lokale w całym mieście, jesteśmy obecni wszędzie i należy to wykorzystać _ - argumentują autorzy propozycji, na którą nie otrzymali jeszcze oficjalnej odpowiedzi. Nie chcą jednak działać sami lecz w sposób zorganizowany i w porozumieniu z policją.

Izba handlu i usług pierwotnie planowała powołanie ochotniczych patroli w ramach walki z przestępczością uliczną, przede wszystkim z plagą kradzieży kieszonkowych. Jednak, jak przyznano, w związku z podniesieniem stanu zagrożenia wartownicy mogą właśnie z tego powodu przydać się na placach i ulicach.

Prezes izby przyznał, że aby uniknąć psychozy i niepotrzebnego podnoszenia alarmu, należałoby najpierw wyszkolić kupców i restauratorów, by wiedzieli o czym mają informować siły porządkowe. Pojawiła się też propozycja przygotowania specjalnych nalepek na witryny z informacją o udziale w kupieckich patrolach.

Czytaj więcej w Money.pl
Tracą zaufanie do wszystkich. Jeden wyjątek Włosi tracą zaufanie do wszystkich instytucji, partii politycznych oraz Unii Europejskiej. Rekordowo wysokim, zaufaniem obdarzają tylko papieża.
Rosyjski turysta zapłaci 20 tysięcy kary za... 42-letni Rosjanin został zatrzymany wczoraj na gorącym uczynku. Oskarżono go o dokonanie aktu wandalizmu.
Rzymianie grożą: Przestaniemy płacić podatki W manifestacji udział wzięło około pięciu tysięcy osób, w tym poprzedni burmistrz Rzymu Gianni Alemanno.
Tagi: walka z terroryzmem, rzym, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, prawo, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz