Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zadłużenie Grecji. Francja poprze jego restrukturyzację

0
Podziel się:

Przewodniczący grupy socjalistów Bruno Le Roux podkreślił, że zwycięstwo Tsiprasa i jego partii radykalnej lewicy jest bardzo dobrym sygnałem dla Europy.

Zadłużenie Grecji. Francja poprze jego restrukturyzację
(Assemblee nationale/CC0/Wikimedia)

Takie zapewnienie padło z ust jednego z czołowych polityków rządzącej nad Sekwaną Partii Socjalistycznej.

Przewodniczący grupy socjalistów w Zgromadzeniu Narodowym Bruno Le Roux podkreślił, że zwycięstwo Ciprasa i jego partii radykalnej lewicy jest bardzo dobrym sygnałem dla Europy - dlatego Francja poprzez Grecję w jej staraniach o zmianę spłacania greckiego zadłużenia.

Bruno Le Roux uznał, że to jest,_ bardzo piękne zwycięstwo partii lewicowej, z którą francuscy socjaliści mają wiele wspólnego _. Po pierwsze jedni i drudzy chcą nadać nowy kierunek budowie Europy, a po drugie chcą wyjść z ram polityki zaciskania pasa, w czym, jego zdaniem, Europa tkwi zbyt długo i to od wielu lat.

Większość francuskich ugrupowań politycznych od skrajnej lewicy, poprzez socjalistów aż po Front Narodowy z zadowoleniem i satysfakcją przyjęły zwycięstwo Syrizy, chociaż każda strona francuskiej sceny wiąże inne nadzieje z dojściem do władzy Alexisa Ciprasa.

Na lewicy chodzi o wydostanie się z narzuconego przez Berlin obowiązku zaciskania pasa, co bardzo się nie podoba społeczeństwu francuskiemu; skrajna prawica z zadowoleniem przyjmuje wrogie Brukseli, Unii i jej ustaleniom stanowisko greckich radykałów.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecja symbolem zmieniającej się Europy - _ Grecy piszą nową historię. Nasz naród dał nam dzisiaj zdecydowane zwycięstwo _ - powiedział przywódca zwycięskiej, radykalnie lewicowej SYRIZY Aleksis Cipras.
Grecy nie docenili trudnych reform. A Europa? - _ Przez dwa i pół roku z poświęceniem walczyłem o Grecję, która stała nad krawędzią przepaści _- mówił premier Smamars.
Syriza wygrywa! Co to oznacza dla Grecji i UE? Są już znane pierwsze, cząstkowe wyniki wyborów w Grecji. Lewicowa SYRIZA na czele. Populiści uzyskali nawet 38 proc. głosów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)