Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sankcje wobec rosji
09.03.2015 07:28

Zaostrzenie sankcji wobec Rosji. "Europa jest nieprzygotowana"

- Rosja stara się doprowadzić do podziałów wewnątrz Unii Europejskiej - powiedział Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(European Council)

Przewodniczący Rady Europejskiej spotyka się w poniedziałek w Waszyngtonie z prezydentem Barackiem Obamą. W wywiadzie dla dziennika New York Times udzielonym przed wylotem z Brukseli Donald Tusk powiedział, że Europa powinna traktować wydarzenia na Ukrainie jako lekcję przed nowymi zagrożeniami w przyszłości.

Wyraził jednak przekonanie, że mimo kolejnych prowokacji ze strony Rosji Unia Europejska nie jest jeszcze gotowa na zaostrzenie sankcji wobec Moskwy.

Wyjaśnił, że niektórzy przywódcy cały czas mają nadzieję na dobrą wolę ze strony Kremla. Jednak jego zdaniem należy pozbyć się iluzji.

Przewodniczący Rady Europejskiej tłumaczył, że bardzo trudne jest osiągnięcie kompromisu w gronie 28 demokracji. Tym bardziej, że Rosja stara się doprowadzić do podziałów wewnątrz Unii Europejskiej. Dlatego niezwykle ważne jest zachowanie jedności.

Donald Tusk spotka się w Białym Domu z prezydentem Barackiem Obamą. Wcześniej zje roboczy lunch z wiceprezydentem Joe Bidenem.

Czytaj więcej w Money.pl
UE chce się uwolnić od gazu z Rosji. Jest projekt Projekt unii energetycznej ujrzał światło dzienne. Kraje będą dzielić się dokumentami z kontraktów gazowych.
Unia coraz mniej solidarna. Gaz kupimy sami Z planów Donalda Tuska na razie niewiele zostało.
Bruksela wymusi obniżki cen energii? Wspólne zakupy gazu zaproponowane jako element koncepcji unii budzą najwięcej emocji.
Tagi: sankcje wobec rosji, donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz