Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zarządzanie gospodarcze w Unii jest zbyt skomplikowane

0
Podziel się:

Dokument przyjęty przez komisję Parlamentu jest poważnym głosem w dyskusji na temat Unii Gospodarczo-Walutowej.

Zarządzanie gospodarcze w Unii jest zbyt skomplikowane
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
bELyANDp

Zasady zarządzania gospodarczego w Unii Europejskiej są zbyt skomplikowane i trzeba je zmienić. Na to między innymi wskazują europosłowie z komisji ds. gospodarczych i walutowych. Dziś przegłosowano sprawozdanie w tej sprawie.

W przyjętym raporcie europosłowie popierają m.in. podejście Komisji Europejskiej, zgodnie z którym państwa członkowskie mogą tymczasowo i pod pewnymi warunkami odejść od polityki zaciskania pasa.

Deputowani wskazują także, że kraje, które zdecydują się na wkład do tzw. Funduszu Junckera na rzecz inwestycji w Europie i przekroczą z tego powodu poziom deficytu w wysokości 3 procent PKB, nie powinny być ukarane.

bELyANDr

W takich wypadkach zwykle jest uruchamiana procedura nadmiernego deficytu, która oznacza, że dany kraj jest pod lupą Brukseli i musi podjąć pewne działania naprawcze, bo w przeciwnym wypadku zostanie obciążony sankcjami finansowymi.

Dokument przyjęty przez komisję Parlamentu jest głosem w dyskusji na temat Unii Gospodarczo-Walutowej, jaka jest planowana na najbliższy szczyt Wspólnoty.

Wtedy też będzie omawiany raport w tej sprawie, przygotowany przez pięciu przewodniczących: Komisji Europejskiej, Rady, Parlamentu, Europejskiego Banku Centralnego i szefa eurogrupy. Parlament Europejski będzie głosował nad dokumentem na sesji plenarnej dzień przed rozpoczęciem szczytu w Brukseli - 24 czerwca.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja, Ukraina, UE. Mają szansę się dogadać? W rozmowach biorą udział unijny komisarz ds. handlu Karel de Gucht, minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin oraz rosyjski minister rozwoju gospodarczego Aleskiej Uljukajew.
Awantura w parlamencie. "To manipulacja"! Głosowanie w sprawie negocjacji umowy handlowej Unia-USA zostało odwołane. Kością niezgody jest mechanizmu arbitrażowego rozstrzygania sporów między państwami.
Pół miliarda euro rezerwy dla rolników Parlament Europejski zdecydował o stworzeniu specjalnego funduszu na wypadek pomocy przy kryzysowych sytuacjach takich jak klęski żywiołowe czy embarga.
bELyANDS
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)