Notowania

deficyt budżetowy
15.03.2011 16:56

"Zdążymy do 2012 roku." Unia zadowolona

Nie kończy to jednak postępowania przeciwko Polsce w związku z nadmiernym deficytem, który jest niemal dwukrotnie wyższy od dozwolonego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Komisja Europejska wstępnie zaakceptowała polskie plany dotyczące redukcji nadmiernego deficytu, poinformował minister finansów. Jacek Rostowski tym samym potwierdził wcześniejsze informacje Polskiego Radia o tym, że plan reform, mających obniżyć deficyt do dozwolonego poziomu, zadowolił Brukselę.

- _ Komisja powiedziała, że przyjmuje wstępnie obliczenia skutków polskich działań na 2011 i na 2012 rok. Jesteśmy przekonani, że będziemy mieli poniżej 3 procent _ - podkreślił w Brukseli Jacek Rostowski na zakończenie posiedzenia unijnej rady ministrów finansów.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JACKA ROSTOWSKIEGO:

**(Źródło:IAR)

Nie kończy to jednak postępowania przeciwko Polsce w związku z nadmiernym deficytem, który jest niemal dwukrotnie wyższy od dozwolonego. Z następnymi decyzjami Bruksela czeka na kwietniowe prognozy gospodarcze i plan rządowy dotyczący zbliżania Polski do przyjęcia wspólnej waluty. Mają one dać odpowiedź na pytanie: czy możliwa jest redukcja deficytu w Polsce w przyszłym roku do trzech procent PKB?

Komisarz do spraw gospodarczych Olli Rehn powiedział dziś, że oczekuje, iż w kwietniowym planie rządowym znajdą się zapowiedzi dodatkowych działań. Jakie to będą decyzje? Na to pytanie minister finansów teraz nie chciał odpowiedzieć. Dopytywany przez dziennikarzy powiedział jedynie: _ Zobaczą to Państwo w planie _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t94060.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jest;odpowiedz;polski;ws;reform;czesciowa,54,0,770358.html) Jest odpowiedź Polski ws. reform. Częściowa Minister finansów przedstawił elementy planu obniżenia deficytu. UE chce szczegółów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t86632.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/resort;finansow;przekazal;plan;ograniczenia;deficytu,195,0,774339.html) Resort finansów przekazał plan ograniczenia deficytu Komisja Europejska dostanie między innymi prognozy dla polskiej gospodarki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t91225.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mozecie;to;zrobic;-;unia;nieugieta;w;sprawie;deficytu,128,0,772992.html) "Możecie to zrobić" - Unia nieugięta w sprawie deficytu Komisja Europejska uznała, że obniżenie deficytu przez rok do 3 proc. PKB jest wykonalne.
Tagi: deficyt budżetowy, komisja europejska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz