Notowania

ursus
20.02.2019 12:54

Ursus wygrał przetarg i stworzy nowe autobusy elektryczne. Sprawdź, do kiedy zrealizuje olbrzymi projekt

Ursus wygrał przetarg na autobusy elektryczne. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uznało jego ofertą za najkorzystniejszą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Ursus stworzy nowe autobusy elektryczne. Do kiedy zrealizuje olbrzymi projekt? (Fot: Materiały prasowe)

Ursus stworzy nowe autobusy elektryczne

Oferta Ursusa została uznana przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) za najkorzystniejszą w wartym ponad 3 mld złotych przetargu na autobusy elektryczne. Warto zaznaczyć, że akcje spółki podrożały już o 30%. Jak podaje Ursus, oferta konsorcjum Ursus Bus została wybrana jako najatrakcyjniejsza do realizacji zamówienia publicznego w trybie partnerstwa innowacyjnego. Chodzi zarówno o dostawę, jak i opracowanie pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego.

Ursus wygrał przetarg

W swoim oficjalnym komunikacie Ursus poinformował, że oferta konsorcjum obejmuje realizację zamówienia za łączną sumę cen za fazę B+R i fazę wdrożeniową 3,12 mld zł brutto, czyli 2,54 mld zł netto. Wiadomo, że w związku z zaistniałą sytuacją, akcje Ursusa na Giełdzie Papierów Wartościowych raptownie wzrosły o 30%. Przypominamy, iż w postępowaniu odrzucona została między innymi oferta konsorcjum, którego liderem jest Autostan.

Następnym etapem przed przystąpieniem do realizacji zamówienia, będzie zawarcie przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju umowy z wykonawcą, który przedstawił najatrakcyjniejszą ofertę. Zamówienie ma zostać zrealizowane do 31 grudnia 2023 roku.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz