Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Maja Kołodziejczyk
|
aktualizacja

Ursus wygrał przetarg i stworzy nowe autobusy elektryczne. Sprawdź, do kiedy zrealizuje olbrzymi projekt

0
Podziel się:

Ursus wygrał przetarg na autobusy elektryczne. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uznało jego ofertą za najkorzystniejszą.

Ursus stworzy nowe autobusy elektryczne. Do kiedy zrealizuje olbrzymi projekt?
Ursus stworzy nowe autobusy elektryczne. Do kiedy zrealizuje olbrzymi projekt? (WP.PL, Materiały prasowe)

Ursus stworzy nowe autobusy elektryczne

Oferta Ursusa została uznana przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) za najkorzystniejszą w wartym ponad 3 mld złotych przetargu na autobusy elektryczne. Warto zaznaczyć, że akcje spółki podrożały już o 30%. Jak podaje Ursus, oferta konsorcjum Ursus Bus została wybrana jako najatrakcyjniejsza do realizacji zamówienia publicznego w trybie partnerstwa innowacyjnego. Chodzi zarówno o dostawę, jak i opracowanie pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego.

Ursus wygrał przetarg

W swoim oficjalnym komunikacie Ursus poinformował, że oferta konsorcjum obejmuje realizację zamówienia za łączną sumę cen za fazę B+R i fazę wdrożeniową 3,12 mld zł brutto, czyli 2,54 mld zł netto. Wiadomo, że w związku z zaistniałą sytuacją, akcje Ursusa na Giełdzie Papierów Wartościowych raptownie wzrosły o 30%. Przypominamy, iż w postępowaniu odrzucona została między innymi oferta konsorcjum, którego liderem jest Autostan.

Następnym etapem przed przystąpieniem do realizacji zamówienia, będzie zawarcie przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju umowy z wykonawcą, który przedstawił najatrakcyjniejszą ofertę. Zamówienie ma zostać zrealizowane do 31 grudnia 2023 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)