Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KB
|

Uwaga! Można wiele stracić instalując fałszywą aplikację do Netflixa

1
Podziel się

Fałszywa aplikacja jest niemal identyczna z oryginałem. Wiele osób daje się na nią nabrać, bo kusi ich 2-miesięczny darmowy okres próbny. Przy instalacji wymuszana jest jednak zgodna na dostęp do naszego urządzenia, a następnie przejmowane są z niego nasze dane i pieniądze.

Uwaga! Można wiele stracić instalując fałszywą aplikację do Netflixa
(stock.adobe)
bDXRDBDp

W sklepie Google pojawiła się aplikacja FlixOnline, która do złudzenia przypomina tę prawdziwą i oryginalną, którą zapewnia Netflix. Widać tam czerwoną literę "N" na czarnym tle.

Każdemu nowemu klientowi FlixOnline proponowane są dwa miesiące okresu próbnego. W tym czasie ma on mieć całkowicie darmowy dostęp do całej bazy filmów i seriali.

W takcie instalacji apki wymagana jest od użytkownika zgoda na dostęp, a także nadanie specjalnych uprawnień, które ułatwiają przestępcom dostęp, chociażby do korespondencji w komunikatorze WhatsApp.

bDXRDBDr

Dzięki temu mogą oni uzyskać dostęp do konta i rozsyłać dalej linki do fałszywego programu poprzez wiadomości.

Zobacz także: Kolejne milardy dla przedsiębiorców. Dodatkowe niedziele handlowe wspomogą biznes?

Oszuści prowadzą też kampanię phishingową, która może doprowadzić do utraty kluczowych danych osobowych. W tym także tych dotyczących kart płatniczych.

bDXRDBDx

Dlatego każda osoba, która zainstalowała fałszywą aplikację poszywającą się pod Netflixa powinna go natychmiast odinstalować.

Warto także, przy każdej instalacji nowej aplikacji, zwrócić uwagę, na jakich to dostępów wymaga od nas program.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXRDBDS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
marian
4 tyg. temu
Dwa miesiące temu dostałem maila wyglądającego, że nadawcą jest Netflix, nie do odróżnienia. Prosili aby w celu dalszego korzystania z serwisu podać dane: imię nazwisko, numer karty i kod bezpieczeństwa. Strona niezabezpieczona, uważajcie.