Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KB
|

W 900 firmach ruszyły szczepienia przeciw COVID-19

6
Podziel się

Szczepienia w zakładach pracy mogą zorganizować tylko te instytucje, które zbiorą co najmniej 300 osób chętnych.

W 900 firmach ruszyły szczepienia przeciw COVID-19
szczepienie (wojewoda Jarosław Obremski)
bEgwOqet

Od najbliższego poniedziałku rozpoczną się normalne szczepienia. Dotąd zgłosiło się 900 firm — poinformował w poniedziałek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Zakład pracy może zgłosić do szczepienia: pracowników, członków samorządów zawodowych i stowarzyszeń branżowych, osoby współpracujące (zatrudnione na umowę cywilnoprawną lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą), studentów, którzy ukończyli 18 r.ż. (zgłasza szkoła wyższa) lub członków rodzin tych osób.

Zobacz także: PiS chce ostatecznie rozprawić się ze śmieciówkami. Emilewicz: normalizacja rynku pracy
bEgwOqev

Szczepienia pracowników możliwe będą tylko w tych miejscach, gdzie pracodawcy uda się zebrać minimum 300 chętnych do przyjęcia preparatu.

Pracodawca, który zbierze wystarczającą liczbę chętnych, będzie odpowiadał także za nawiązanie współpracy z istniejącym punktem szczepień, który zgodzi się zorganizować proces szczepień jego pracowników.

bEgwOqeB

Zakłady pracy nie mogą wybierać, jakim preparatem będą zaszczepieni pracownicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgwOqeW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Krt
4 tyg. temu
Propaganda żebyście lecieli się szczepić
Co2
4 tyg. temu
A taka firma jak posłowie czy kler pokazowych szczepień brak
pacjent
4 tyg. temu
i znowu tego co nie zrobił PIS w przychodniach chociaż szczepionki tanio załatwiła unia zrobili prywatni przedsiębiorcy ...a PIS co ani szczepionek sam nie dokupił tylko narzekał, ani nic w przedsiębiorstwach państwowych nie wyprodukował , ..... wstyd mi za tych leniuchów i bajarzy
bEgwOqeX
Paulina
4 tyg. temu
Gdzieś Astrę trzeba wcisnąć 😉 Dlatego my nie czekaliśmy na zakład pracy tylko zaszczepiliśmy się kilka dni po dostaniu skierowania Pfizerem.
skeletor98
4 tyg. temu
Słyszałem, że mój rocznik 1997-1999 przychodzi na szczepienia mega konsekwentnie - brawo :) Jeśli ktoś się wciąż boi szczepionek, polecam zajrzeć na www zaszczepsiewiedza pl - jedno z najrzetelniejszych źródeł wiedzy medycznej w internecie