Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W IT potrzeba 100 tys. pracowników na już. "Białoruś ma świetnych fachowców"

- Administracja oferuje pracownikom z branży IT wyzwania, których nie zaoferuje żadna prywatna firma, jak choćby prace nad paszportem covidowym - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Justyna Orłowska, pełnomocnik premiera ds. GovTech. – Zapotrzebowanie na pracowników w IT jest faktycznie olbrzymie. Na tę chwilę sektor technologiczny jest w stanie przyjąć do pracy 100 tys. osób. Nowy Ład ma być także odpowiedzią na te wyzwania. Na Białorusi są znakomici fachowcy, po których warto sięgnąć. Rynek IT w tym kraju jest na bardzo wysokim poziomie. To jedna z tych nielicznych rzeczy, która wyszła Łukaszence. Nowoczesna polityka migracyjna, w którą Polska się wpisuje, zakłada poszerzanie rynku pracy o wykwalifikowanych specjalistów ze Wschodu i nie tylko.

0
0
7
Podziel się
Komentarze (7)
zobacz więcej komentarzy (7)
KOMENTARZE
(7)
Leon Z
rok temu
Zmuszać własnych fachowców do emigracji drakońskim wzrostem podatków, tylko po to, aby ograbić biedną Białoruś z mądrych ludzi... Bardzo k... sprytnie.
Plus 1
rok temu
No coz. Mysle ze spokojnie ta luka sie podwoi w nowym ladzie. Wlasnie szukam normalnego kraju dla siebie. Nie ma tu przyszlosci :/
asdasd
rok temu
jak maja wymagania 20 lat doswiadczenia, z 30 jezykami, zaraz po studiach na juniora to co sie dziwia ze brakuje xD
Lech
rok temu
Dobrze byłoby opodatkować polityków większymi stawkami. No i teraz durne decyzje urzędników jak i polityków są bezkarne powinny być karane więzieniem, to może by urzędasy zaczęły obchodzić się lepiej z petentami.
olo
rok temu
Ja tam bym podniósł podatki dobrze opłacanym specjalistom do 90% + opłaty zdrowotne i solidarnościowe dla najuboższych. Wtedy wszyscy będą się garnąć do pracy w Polsce drzwiami i oknami.