Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Szymański
Damian Szymański
|

Wakacje kredytowe pogrążą banki? "Rentowność mogłaby być wyższa"

- Przez to, że przez lata utrzymywaliśmy bardzo niskie stopy procentowe, mamy chyba najwyższy podatek bankowy na świecie, ta rentowność była niska. Dzisiaj, kiedy mogłaby być wyższa, wprowadzamy dodatkowe interwencje jak np. wakacje kredytowe. Chciałby pan zainwestować swoje pieniądze w sektor, któremu nagle w przyszłym roku ktoś zabierze 20 mld złotych? - powiedział w programie "Money. To się Liczy" Andrzej Powierża, analityk Domu Maklerskiego Citi Handlowy.
KOMENTARZE
(17)
Polak
rok temu
Piszę w imieniu wszystkich Polaków nie chcemy czytać tych bzdur banki zarabiają teraz olbrzymie pieniądze dzięki prezesowi NBP , inflacja i tak będzie rosła bo oni nie mają żadnego pomysłu jak ludzi okradać z ciężko zarobionych pieniędzy
Bankowiec
rok temu
A co z kredytami gotówkowymi? Też jest katastrofa, ludzie na remontami wzięli...
Dośc Bankow
rok temu
WIBOR to taki sprytny mechanizm, który wabi klientów przez parę lat a potem pozwala na zagrabienie majątku zgodnie z prawem. Tylko w Polsce takie przekręty finansowe sa możliwe
Jsjs
rok temu
Tak jasne już zbankrutują. Okradają ludzi ile wlezie. Przykład po 6 latach kredytu obecnie rata 3200 w tym. Odsetki 2600 gnoje jedne. Każdy niech bierze wakacje nadpłacił sobie. Tylko zyska od tych złodzieji!
stopWIBOR
rok temu
Dlaczego przy podnoszeniu oprocentowania przez RPP, podnoszone jest oprocentowanie starych kredytów ? A tłumaczy się że chodzi o zmniejszenie popytu na nowe kredyty i zatrzymanie inflacji. Przecież przy takim działaniu nie jesteśmy w stanie przewidzieć raty starego kredytu, bo WIBOR skacze jak banki chcą. W umowach mamy już stałą marżę, więc ta dodatkowa zwana wibor, to czysta lichwa o nieograniczonym poziomie wzrostu. W umowach brak zapisu do jakiego pułapu może wzrosnąć. Obecnie rata wynosi tak dużo, że bank by nawet nie udzielił kredytu. I bez pardonu zabiera, to wszystko na co kredytobiorcy nie stać. Do tego życie podrożało o jakieś dodatkowe 30%. Chciwość banków w umowach kredytowych jest nienormalna. Stop WIBOR.