Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Warszawa chce być jak Wałbrzych. Odważne plany

8
Podziel się:

Warszawa chce podążyć śladem Wałbrzycha i całkowicie pozbyć się plastikowych opakowań, przede wszystkim foliowych jednorazówek. Takie rozwiązanie zapowiedział wiceprezydent stolicy.

Warszawa chce pozbyć się plastiku
Warszawa chce pozbyć się plastiku (East News, Jan Bielecki/East News)
bEUHPtFN

- Chcemy wspólnie z radnymi wypracować rozwiązanie, które spowoduje, że Warszawa pozbędzie się plastiku - zapowiedział w ubiegłym tygodniu wiceprezydent Michał Olszewski. Jego słowa cytuje TVN Warszawa.

Stolica chce pójść śladem dolnośląskiego Wałbrzycha. Tam zakaz został już przegłosowany.

Przypomnijmy, że pod koniec stycznia Rada Miasta w Wałbrzychu przyjęła projekt uchwały, która zakazuje w wybranych strefach używania, sprzedaży i posiadania plastiku jednorazowego. W całym mieście z kolei zakaz dotyczy używania torebek jednorazowych.

bEUHPtFP

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Zgodnie z uchwałą w mieście powstaną Strefy bez Plastiku Jednorazowego, które zostaną oznaczone specjalnymi naklejkami. Maja to być obiekty należące do gminy czy instytucji takich jak: szkoły, biblioteki, Zamek Książ, Stara Kopalnia.

W takich miejscach uchwała zakazuje używania, sprzedaży czy nawet posiadania plastiku jednorazowego. Na terenie całego miasta wprowadzony został zakaz sprzedaży i udostępniania foliówek.

bEUHPtFV

Na początek za złamanie zakazu będą upomnienia, ale ostatecznie kara wyniesie do 500 złotych.

Jak pisze serwis dziennik.walbrzych.pl, miasto produkuje rocznie około 15 tysięcy plastikowych odpadów. To blisko 30 procent wszystkich odpadów pochodzących z miasta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUHPtGq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
TOGA
2 lata temu
Jędraszewski do boju z nowym objawem ekologizmu!!!!!
Wawa
2 lata temu
Tu nie wystarczy pozbyć się reklamowej .Kiedyś były butelki na wymianę i było ok proponuję wrócić do tego zwyczaju
Adi
2 lata temu
A woda mineralna ?? Wszystko w jednorazowych. W Niemczech też woda jest w plastikowych, ale w grubych plastikowych butelkach które sa na wymianę.
bEUHPtGr
asw
2 lata temu
A nie lepiej Wałbrzych bez PIS!!!! Też byłoby zdrowiej. Dla psychiki!
Hau der ju !?
2 lata temu
Po co Polakom plastikowe torebki ? Zakazac i karac ! I Dobrac sie do papieru toaletowego . Po co papier toaletowy skoro mozna podetrzec palcem i palec wytrzec stara gazeta - ekologicznie , bez uzywania wody ?