Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa chce być jak Wałbrzych. Odważne plany

Warszawa chce podążyć śladem Wałbrzycha i całkowicie pozbyć się plastikowych opakowań, przede wszystkim foliowych jednorazówek. Takie rozwiązanie zapowiedział wiceprezydent stolicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Warszawa chce pozbyć się plastiku (Fot: Jan Bielecki/East News)

- Chcemy wspólnie z radnymi wypracować rozwiązanie, które spowoduje, że Warszawa pozbędzie się plastiku - zapowiedział w ubiegłym tygodniu wiceprezydent Michał Olszewski. Jego słowa cytuje TVN Warszawa.

Stolica chce pójść śladem dolnośląskiego Wałbrzycha. Tam zakaz został już przegłosowany.

Przypomnijmy, że pod koniec stycznia Rada Miasta w Wałbrzychu przyjęła projekt uchwały, która zakazuje w wybranych strefach używania, sprzedaży i posiadania plastiku jednorazowego. W całym mieście z kolei zakaz dotyczy używania torebek jednorazowych.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Zgodnie z uchwałą w mieście powstaną Strefy bez Plastiku Jednorazowego, które zostaną oznaczone specjalnymi naklejkami. Maja to być obiekty należące do gminy czy instytucji takich jak: szkoły, biblioteki, Zamek Książ, Stara Kopalnia.

W takich miejscach uchwała zakazuje używania, sprzedaży czy nawet posiadania plastiku jednorazowego. Na terenie całego miasta wprowadzony został zakaz sprzedaży i udostępniania foliówek.

Wałbrzych produkuje rocznie około 15 tysięcy plastikowych odpadów
Wałbrzych. Zakaz używania foliówek w całym mieście

Na początek za złamanie zakazu będą upomnienia, ale ostatecznie kara wyniesie do 500 złotych.

Jak pisze serwis dziennik.walbrzych.pl, miasto produkuje rocznie około 15 tysięcy plastikowych odpadów. To blisko 30 procent wszystkich odpadów pochodzących z miasta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-02-2020

wałbrzyszanin!w Walbrzychu strefy wolne od plastiku, ok, ale jeszcze przydałyby sie strefy wolne od nienawiści wobec innych, promowane przez pisss

19-02-2020

RomekSkoro Warszawa chce sie pozbyć plastiku, to musieliby wysiedlić 99 % celebrytów.

19-02-2020

państwo z dyktyTeż będą biedaszyby?

Rozwiń komentarze (8)