Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mieszko Rozpędowski
Mieszko Rozpędowski
|

Wciąż nie masz prezentu? Firma Jakuba może zdjąć ci ten problem z głowy

1
Podziel się:

Upominki w formie przeżyć - to pomysł na biznes Jakuba Matuszewskiego, współwłaściciela marki Wyjątkowy Prezent. Jego firma oferuje ponad 2,5 tys. voucherów, które mają dostarczać niezwykłych wrażeń.

Wciąż nie masz prezentu? Firma Jakuba może zdjąć ci ten problem z głowy
(Money.pl)

Spacer po ścianie wieżowca, kolacja w ciemności czy lot w symulatorze myśliwca - to tylko część niematerialnych pomysłów na prezent. Biznes powstał 11 lat temu. Zaczęło się od narysowanego ręcznie vouchera. Dziś firma działa na kilku rynkach, m.in. w Finlandii, Estonii, na Litwie i Łotwie.

Wyjątkowy Prezent współpracuje z 600 partnerami, którzy na terenie Polski oferują różnego rodzaju usługi - np. jazdę Lamborghini ulicami miasta, skok na bungee czy zabawę w parku trampolin. Na skorzystanie z prezentu obdarowany ma 12 miesięcy. Najtańsze upominki kosztują 15 zł, najdroższe 699 zł. Biznes prowadzą trzy osoby.

Skąd pomysł? - Wszystko zaczęło się od wspólnika, który 11 lat temu chciał podarować przyjacielowi coś niesamowitego i odręcznie narysował mu bon na przejażdżkę quadem - wspomina Jakub Matuszewski. - Sprawdziliśmy czy taki koncept gdzieś funkcjonuje. Okazało się, że w Wielkiej Brytanii. W Polsce to była absolutna nowość - dodaje.

Początkowo właściciele zainwestowali ok. milion złotych, skupiając się na stworzeniu systemu do zarządzania i realizacji bonów prezentowych. Z czasem pojawiły się pierwsze sklepy stacjonarne. Dziś jest ich 50, a koszt budowy jednego to 50-200 tys. zł. Od kilku lat sprzedaż w firmie rośnie dwucyfrowo. - Obecny wzrost to 16 proc. rdr. Do dnia dzisiejszego vouchery kupiło ponad 600 tys. osób - wylicza Matuszewski. W samym 2018 r. sprzedaż przekroczyła 150 tys. voucherów. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

Prowadzisz ciekawą działalność gospodarczą? Napisz do nas: pomyslnabiznes@grupawp.pl

pomysł na biznes
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
nick
4 lata temu
Jeżeli jeszcze nie macie prezentu to polecam sprawdzić oferty promocyjne - zestawy świąteczne firmy Pat&Rub. Sama dostałam rok temu zestaw "Olejki Miłości" i jestem zachwycona. Uważam, że był to jeden z lepszych prezentów jakie dostałam, kosmetyki sprawdzają sie swietnie i są w stu procentach naturalne, czego chcieć więcej?!