Notowania

Weterynarze zablokują drogi i będą głodować. Walczą o obiecane 40 mln zł

Na podwyżki dla pracowników Inspekcji Weterynaryjnej miało się znaleźć 40 mln zł. Miało, ale pieniądze wciąż nie trafiły do weterynarzy. Dlatego też zaostrzają protest.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Inspekcja Weterynaryjna traci cierpliwość (Fot: Marcin Obara/ PAP)

Inspekcja Weterynaryjna traci cierpliwość. Jej apele i protesty nie przyniosły efektów. Miała być specjalna ustawa reorganizująca prace IW, a przede wszystkim 40 mln zł podwyżki dla pracowników – wylicza "Rzeczpospolita".

Poniedziałek, 10 czerwca był dla nich "czarnym poniedziałkiem". Pracownicy przyszli do pracy w czarnych ubraniach. "To odzwierciedla nastroje panujące wśród zatrudnionych w tej Służbie" - czytamy w komunikacie Zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej.

Weterynarze zapowiadają więc zaostrzenie protestu. Już pod koniec tygodnia zablokują drogi, a jeśli to nie pomoże zaczną protest głodowy.

Obejrzyj: Protest rolników. Niezadowolony podszedł do lidera AgroUnii. "Nie macie co robić?!"

- Minister zastosował klasyczną spychologię. Wysłał pismo i powiedział nam, że zrobił wszystko, co mógł. Uważamy, że obiecał nam przekazanie pieniędzy, a nie wysłanie pisma – wyjaśnia na łamach "Rz" Sara Meskel, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników IW.

Z informacji dziennika wynika, że obiecane w styczniu podwyżki oddala. Minister zapowiedział, po czym się wycofał, twierdząc, że nie on może o tym decydować. Na koniec maja anulował swój wniosek do ministra finansów – co potwierdziła "Rz". W resorcie trwają analizy, co dalej z tą sytuacją zrobić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-06-2019

pesymistaObiecanki, cacanki a głupiemu...... Obiecać to można wszystko - ciemny lud kupi!!!! Opamietajcie sie jesienią przy wyborach!

11-06-2019

PetrzęPIS I JEGO obietnice.

11-06-2019

obserwator 3na leczenie kota kaczyńskiego jest specjalny wysoko opłacany weterynarz

Rozwiń komentarze (9)