Notowania

11 listopada w Warszawie. Ciasno na drogach, dworcach i w hotelach

Warszawa będzie głównym miejscem obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorzy spodziewają się wielu uczestników. Sprawdzamy, czy hotele, dworce i drogi są gotowe na ich przybycie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MAREK LASYK/REPORTER)
Władze centralne spodziewają się wielu uczestników podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie.

Uroczystości państwowe, wystawy, koncerty. Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie mają bogaty program. Część imprez ruszy już w sobotę. Na niedzielę zaplanowano m.in. Bieg Niepodległości, akcję "Niepodległa do hymnu", Biało-Czerwony Marsz 100-lecia Odzyskania Niepodległości, a także koncert galowy z cyklu "100 na 100. Muzyczne dekady wolności". Miasto i władze centralne spodziewają się tłumu uczestników.

Decyzja Dudy ws. 11 listopada. "Narodowcy wyprosili prezydenta z tego marszu"

Uroczystości przyciągają nie tylko mieszkańców Warszawy. Wiele osób może chcieć dotrzeć do stolicy koleją. PKP jest przyszykowane na taką ewentualność.

- Bilety na 11 i 12 listopada były sprzedawane już z 30-dniowym wyprzedzeniem. Spodziewamy się, że ruch na kolei będzie większy w ten weekend. Dotyczy to zarówno osób przyjeżdżających do Warszawy, jak i wyjeżdżających - powiedziała money.pl Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

- Jak zwykle w okresie świąt czy weekendu na bieżąco monitorujmy sprzedaż biletów. W sytuacjach, gdy w danym pociągu na danym połączeniu wiele miejsc jest wykupionych, to podejmujemy decyzję o wzmocnieniu składów dodatkowymi wagonami - dodała. - Nie przewidujemy natomiast żadnych zmian w rozkładzie jazdy.

Operatorzy autokarów także szykują się na więcej pracy. Dla nich weekend zawsze oznacza więcej pasażerów i nierzadko pełne obłożenie.

- W najbliższy weekend odnotujemy zwiększony ruch na naszych liniach łączących największe miasta w Polsce. Z naszych analiz wynika, że największe obłożenie mają autokary jadące z Wrocławia, Kielc, Radomia, Krynicy-Zdrój, Tarnowa i Kudowy-Zdrój. Standardowo w trakcie długich weekendów podstawiamy dodatkowe autokary na wybrane kursy, aby zapewnić możliwość przejazdu jak największej liczbie pasażerów. – mówi Piotr Pogonowski, Dyrektor Zarządzający Polonus.

W Warszawie jest ok. 130 obiektów noclegowych. Miejsca są otwarte dla gości, którzy odwiedzą stolicę podczas listopadowego weekendu. W niektórych hotelach rezerwacje były już wiele miesięcy temu.

- Obłożenie w naszym hotelu jest duże. Zapowiada się, że w ten weekend będzie tak samo. Co ciekawe, więcej gości mamy na sobotę niż w niedzielę. Gdyby chciał pan zrobić rezerwację w tę sobotę, to nie mamy wolnych pokoi. Wszystkie 182 pokoje są zajęte – powiedziała pani Anna z hotelu Ibis w centrum Warszawy.

Cena za dobę w pokoju hotelowym w Warszawie zaczyna się od 150-200 zł. Tańsze są hostele, ale tam również większość miejsc jest zarezerwowana.

- Łącznie mamy miejsca dla 98 osób i wszystko na ten weekend jest zajęte. Pierwsze rezerwacje mieliśmy już we wrześniu – tłumaczy nam pracownica hostelu przy ulicy Tamka.

Jak dodaje, co drugi telefon dotyczy przyjazdu z okazji setnej rocznicy obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Nie brakuje też gości z zagranicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: 11 listopada, bilety pkp intercity, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-11-2018

toja56Bojówki z niemiec też?

Rozwiń komentarze (1)