Notowania

nowy rok 2015
31.12.2014 11:01

2015 rok już nadszedł. Wielka feta na...

Będziemy 16 razy świętować nadejście Nowego Roku - mówi z orbity astronauta Barry Wilmore.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Na świecie rozpoczynają się obchody nadejścia Nowego Roku. Jako pierwsi okazję do świętowania mieli mieszkańcy wysp Kiribati na Pacyfiku. Tam Nowy Rok już trwa.

Aktualizacja: 14:10.

Tam już jest nowy, 2015 rok. W Sydney w Australii rozpoczął się o godzinie 14 naszego czasu.Pierwsze o naszej 11 - w nowy rok weszli mieszkańcy wysp Kiribati na Pacyfiku .Następne w kolejności były inne wyspiarskie państwa Pacyfiku oraz Nowa Zelandia. W jej stolicy, Wellington, korki od szampana wystrzeliły, gdy na naszych zegarach biło południe.

Po Sydney przyjdzie pora na Tokio i Pekin, odpowiednio o 16 i 17 naszego czasu. Moskwa świętować będzie dwie godziny przed Warszawą. Wraz z Polską nowy rok powita około 40 państw, w tym Niemcy i Francja.

Godzinę później w Wielkiej Brytanii i Portugalii; tamtejsza strefa czasowa - tak zwany czas uniwersalny - obowiązuje także na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

_ - Ale my w ciągu jednego dnia przelecimy nad miejscami, gdzie akurat jest północ, 16 razy. Więc będziemy 16 razy świętować nadejście Nowego Roku _ - mówi z orbity astronauta Barry Wilmore.

Rankiem naszego czasu nowy rok przyjdzie do Stanów Zjednoczonych. W Nowym Jorku jego nadejście będzie świętowane o 6, a w Los Angeles o 9. Gdy północ wybije w najpóźniejszej strefie czasowej, gdzie są dwie niezamieszkałe wyspy, należące do Stanów Zjednoczonych, w Polsce będzie już trzynasta 1 stycznia 2015 roku.

W Polsce jest ponad 55 tys. mężczyzn o imieniu Sylwester. Według danych z bazy PESEL w naszym kraju jest zameldowanych 55 tys. 160 Sylwestrów. Jednak popularność tego imienia spada - w tym roku rodzice nadali imię Sylwester tylko 60 chłopcom.

Co ciekawe, dla niektórych osób ostatni dzień roku to podwójne święto. Aż 3 tys. 641 mężczyzn o imieniu Sylwester obchodzi swoje urodziny właśnie 31 grudnia.

Czytaj więcej w Money.pl
Co drugi Polak w domu na Sylwestra Tylko 7 proc. spędzi ten czas na balu - wynika z grudniowego sondażu CBOS.
Sylwester bez fajerwerków, ale za to za miliony Money.pl sprawdził wydatki miast na organizację sylwestrowej nocy. Niektóre choć wydają krocie, oszczędzają na oprawie.
Tagi: nowy rok 2015, nowy rok, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz