Notowania

kraj
04-10-2017 (10:22)

500+ pochłonął już 33 mld zł. Rafalska uspokaja: Wydatki są zabezpieczone

- Ze strony rządowej, jeżeli chodzi o finansowanie programu, nigdy nie było żadnych opóźnień w przekazywaniu środków - zapewniła minister Rafalska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)
W ramach programu przysługuje świadczenie wychowawcze 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko

- Ze strony rządowej, jeżeli chodzi o finansowanie programu, nigdy nie było żadnych opóźnień w przekazywaniu środków - zapewniła minister rodziny, prasy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. - Po naszej stronie jest pełne zabezpieczenie tych wydatków - dodaj.

Minister rodziny, prasy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.Elżbieta Rafalska, która w środę przybyła do Ostrowa Wielkopolskiego na Narodowy Kongres Rodzin, powiedziała, że gminy sprawnie realizują ten program.

Szefowa MRPiPS poinformowała, że od momentu uruchomienia programu w kwietniu 2016 roku, wydano już ponad 33 mld zł. - W tym są środki na wypłatę świadczeń, ale również na obsługę tego zadania - dodała.

Program 500+ jest finansowany kosztem naszej przedsiębiorczości

W ramach programu "Rodzina 500 plus" przysługuje świadczenie wychowawcze 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków.

Rodziny o niskich dochodach otrzymują wsparcie także dla pierwszego dziecka, jeśli spełniają kryterium przeciętnego miesięcznego dochodu 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego.

autor: Grzegorz Dyjak

Tagi: kraj, samorząd, rodzina, 500+, mrpips, rafalska, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-10-2017

mark500+ to najlepiej wydane pieniądze w polskim budżecie. W wymierającym kraju stymulacja finansowa urodzeń jest zbawieniem dla przyszłości gospodarki i … Czytaj całość

04-10-2017

Brud, Smród i UbóstwoMoże ktoś w końcu pomyśli o osobach niepełnosprawnych, których zasiłek pielęgnacyjny od 2006 roku wynosi 153 złote miesięcznie i przez te 11 lat nie … Czytaj całość

04-10-2017

ZK590zamiast wydać 33 miliardy na rozwój nauki, techniki, na ekologię, infrastrukturę to oni "zainwestowali" w dobre samopoczucie wyborców. Ta … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (23)

Wybrane dla Ciebie