Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
500+ pochłonął już 33 mld zł. Rafalska uspokaja: Wydatki są zabezpieczone

500+ pochłonął już 33 mld zł. Rafalska uspokaja: Wydatki są zabezpieczone

W ramach programu przysługuje świadczenie wychowawcze 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER
W ramach programu przysługuje świadczenie wychowawcze 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko

- Ze strony rządowej, jeżeli chodzi o finansowanie programu, nigdy nie było żadnych opóźnień w przekazywaniu środków - zapewniła minister rodziny, prasy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. - Po naszej stronie jest pełne zabezpieczenie tych wydatków - dodaj.

Minister rodziny, prasy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.Elżbieta Rafalska, która w środę przybyła do Ostrowa Wielkopolskiego na Narodowy Kongres Rodzin, powiedziała, że gminy sprawnie realizują ten program.

Szefowa MRPiPS poinformowała, że od momentu uruchomienia programu w kwietniu 2016 roku, wydano już ponad 33 mld zł. - W tym są środki na wypłatę świadczeń, ale również na obsługę tego zadania - dodała.

Program 500+ jest finansowany kosztem naszej przedsiębiorczości

 

W ramach programu "Rodzina 500 plus" przysługuje świadczenie wychowawcze 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków.

Rodziny o niskich dochodach otrzymują wsparcie także dla pierwszego dziecka, jeśli spełniają kryterium przeciętnego miesięcznego dochodu 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego.

autor: Grzegorz Dyjak

samorząd, rodzina, kraj, rafalska, 500 plus, mrpips, 500+
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Alik
2018-03-14 07:57
to całe 500+ jeszcze wszystkim wyjdzie bokiem!! Zwykłe rozdawnictwo i zadłużanie kraju!
matka
2018-03-13 21:21
Renta socjalna dla kalek to 654zł na miesiąc przeżycia
Urzednik skarbowy
2017-10-09 14:37
Te 33 mld. zł rozdane za nic, poszło do obiegu handlowego. Trzeba wiedzieć, a ze znajomością tych spraw w PL jest bardzo źle, około 6,5 mld. zł wróciło do kasy ministra Morawieckiego jako VAT. Ta droga tych pieniędzy powoduje, że z tytułu tego podatku do skarbu Państwa kasa przyszła sama! Nikt jej nie poszukiwał, nikt się nie starał nikt systemu nie uszczelniał... ale pogadać o tym można i sukces z operatywności fiskusa - kłamiąc, można ogłosić.
Pokaż wszystkie komentarze (23)