Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Abonament radiowo-telewizyjny w Chinach. Nie płacisz, odcinają sygnał

5
Podziel się:

Abonament płaci około 200 milionów Chińczyków. Większość z nich wybiera usługi oferowane przez lokalnych operatorów. Gromadzone przez nich pieniądze rozdzielane są później między stacje.

Abonament radiowo-telewizyjny w Chinach. Nie płacisz, odcinają sygnał
(flash.pro / Flickr (CC BY-SA 2.0))

Chińskie radio i telewizja dotowane są z budżetu państwa. Mają też - szczególnie w przypadku telewizji - spore dochody z emisji reklam. Chińczycy płacą jednak również abonament radiowo-telewizyjny. Kiedy przestają go płacić, z ich odbiorników znika sygnał telewizyjny.

Chińskie radio i telewizja jest największym dostarczycielem programów radiowo-telewizyjnych na świecie. Abonament płaci około 200 milionów Chińczyków. Większość z nich wybiera usługi oferowane przez lokalnych operatorów. Gromadzone przez nich pieniądze rozdzielane są później między stacje.

Podstawowy pakiet stacji państwowych nie jest drogi. Brak opłat skutkuje odcięciem sygnału telewizyjnego. W Chinach nie istnieją regulacje, dotyczące obowiązkowego poboru opłat za abonament radiowo-telewizyjny.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
zwt
6 lat temu
W Polsce tego badziewia nawet za dopłata nie da się oglądać. Niech płacą ci co maja 500+ cos za coś. Płacenie za komercyjna to mój wybór a nie wymuszanie datku na siłę.
dante
6 lat temu
na ponad miliard mieszkańców płaci tylko 200 milionów i to jest sukces?????? to wyłączając starców i dzieci pozostałe miliony niby nie oglądają tv ani nie słuchają radia?????? bardzo ciekawe
Leon Z
6 lat temu
Poproszę tak w Polandii. Chętnie skorzystam
wisek
6 lat temu
Ale komercyjne chyba zostają?
twoje imię Le...
6 lat temu
I to jest uczciwe konfucjańskie podejście. U nas obowiązuje z dowcipu o Bacy, który oskarżony o bimbrownictwo rzekł:też mam aparaturę, to za giewałt mnie przy okazji wsadźcie.