Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
13.07.2017 08:21

Jarosław K. zatrzymany przez ABW. Miał w domu 13 mln zł w gotówce

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News/STANISLAW KOWALCZUK)

Funkcjonariusze ABW zatrzymali na polecenie olsztyńskiej prokuratury Jarosława K., który kupował paliwo od spółki wyłudzającej podatek VAT. W jego mieszkaniu służby zabezpieczyły 13 mln zł w gotówce. Zatrzymały także dwa pojazdy o wartości około 1 mln zł.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie nadzoruje śledztwo prowadzone przez tamtejszy oddział Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego ws. tzw. karuzeli VAT i "znikającego handlowca" w obrocie paliwami. Przestępstwa miały być dokonywane głównie w Olsztynie i Warszawie,

Śledczy poinformowali, że na ich polecenie w poniedziałek funkcjonariusze zatrzymali Jarosława K. Mężczyzna kupował paliwo w spółce, która wyłudziła podatek VAT na łączną kwotę przekraczającą 23 mln zł. Samemu Jarosławowi K. zarzucono udział w wyłudzeniu ponad 9 mln zł.

Zobacz także: "Wyłudzili 60 mln zł". Wśród zatrzymanych były poseł Twojego Ruchu i SLD

Służby nie będą miały problemu z odzyskaniem pieniędzy. - W trakcie przeszukiwania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez podejrzanego zabezpieczono środki majątkowe w kwocie 13 mln zł w gotówce oraz dwa pojazdy o wartości około 1 mln zł. - informuje Cezary Frietek, p.o. prokuratora okręgowego.

We wtorek prokurator złożył wniosek do sądu o trzymiesięczny areszt dla Jarosława K. Śledczy już zapowiadają kolejne zatrzymania.

Państwo walczy z wyłudzeniami VAT

Minister Mateusz Morawiecki zapowiadał pod koniec czerwca, że jeszcze w tym roku do budżetu może wpłynąć dodatkowo 20 mld zł z podatków. - Trzeba sobie stawiać wysoko poprzeczkę. Rzeczywiście te 20 mld to jest bardzo wysoko. Te 20 mld składa się z 20 mld składa się z 20 mld drobnych czynności, zaglądania do cystern przewożonych przez granice, kontroli puszek, w których miała znajdować się karma dla psów, a znajdował się tytoń do fajek wodnych, kontroli przemytu przez różne granice - mówił na antenie TVP.

Wagę tematu podkreślał również Maciej Wąsik, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych. - Walka z przestępczością gospodarczą, oszustwami dotyczącymi podatku VAT to jeden z najważniejszych kierunków działania polskich służb - stwierdził.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-07-2017

i tylea już myślałam że to prezio :)

13-07-2017

MagikJarosław Kaczyński zatrzymany....? I co teraz...? A kto poprowadzi PiS -Y ?

13-07-2017

bantustan nad WisłąI kolejna ofiara wyborów przegranych przez PełO. A tak się fajnie i bezkarnie kręciło lody. Ech teraz pozostało jedynie iść na marszyk kondomitów i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (75)