Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
23.10.2014 21:43

ABW wyjaśnia okoliczności nieuprawnionego pozyskania danych z GPW

Awaria strony warszawskiej giełdy to sprawka Państwa Islamskiego?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)

Giełda Papierów Wartościowych podała, że z przyczyn od niej niezależnych mogło dojść do pozyskania przez podmioty nieuprawnione archiwalnych danych używanych do logowania do Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej i symulatora giełdowego GPW Trader

[Aktualizacja 22:10]

- _ ABW wyjaśnia okoliczności, w których mogło dojść do nieuprawnionego pozyskania danych logowania do serwisów GPW: internetowej gry i symulatora giełdowego _ - poinformował rzecznik ABW Maciej Karczyński.

W komunikacie GPW podkreślono, że _ zaistniała sytuacja pozostaje bez wpływu na prawidłowe funkcjonowanie i bezpieczeństwo systemu transakcyjnego Giełdy _. GPW poinformowała o sytuacji odpowiednie służby, w tym Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Rzecznik ABW Maciej Karczyński poinformował, że _ natychmiast po zawiadomieniu ABW podjęła współpracę z giełdą _. - _ Wyjaśniamy w tej chwili wszystkie okoliczności tego incydentu. Z uwagi na prowadzone postępowanie nie ujawniamy szczegółów _ - podkreślił.

Hakerzy włamali się do systemów informatycznych giełdy, wykradając archiwalne dane do logowania do Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej i symulatora giełdowego GPW Trader.

Około południa w Internecie pojawiła się lista około 30 tysięcy rekordów z hasłami i loginami. Osoby publikujące te dane nie podpisują się żadnym pseudonimem, który wskazywałby na jakąś konkretną grupę hackerów. Wpisy w języku angielskim wzywają Allaha i wspominają o zemście za ataki na kraj włamywaczy.

Rzecznik Giełdy Papierów, Maciej Wewiór nie chciał odnieść się do informacji, że wykradzione loginy i hasła znalazły się w Internecie.

**To ** **może mieć wpływ na notowania**

_ - Kradzież danych użytkowników gier Giełdy Papierów Wartościowych może mieć wpływ na notowania _ - uważa Tomasz Szymanowski z HSM Polska.

Tomasz Szymanowski zastrzega, że choć szczegóły są nieznane, to każda kradzież danych giełdowych może teoretycznie mieć wpływ na sytuację na parkiecie.

Ekspert dodał, że giełdy na całym świecie bardzo dbają o zabezpieczanie danych, jednak ich kradzieże się zdarzają.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie działają strony GPW. Atak hakerów? W sierpniu stronę giełdy oraz prezydenta zablokowali hakerzy z Ukrainy i Rosji.
Wykradzione dane użytkowników GPW GPW informuje również, że zaistniała sytuacja pozostaje bez wpływu na prawidłowe funkcjonowanie i bezpieczeństwo systemu transakcyjnego Giełdy.
Banki będą inwestowały na GPW Minister skarbu poinformował inwestorów, że w najbliższym czasie Giełda będzie przede wszystkim działała na polskim rynku finansowym.
Tagi: giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz