Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

"Za 4 lata ma być zysk". Szef Adidasa stawia ultimatum Reebokowi

16
Podziel się:

Specjalny plan naprawczy już został opracowany, teraz pora wcielić go w życie. - Najpóźniej za 4 lata Reebok ma być na plusie - powiedział prezes Adidasa Kaspar Rorsted. Jego spółka córka od jakiegoś czasu przynosi bowiem głównie straty.

"Za 4 lata ma być zysk". Szef Adidasa stawia ultimatum Reebokowi
(AFP/EAST NEWS)

Specjalny plan naprawczy już został opracowany, teraz pora wcielić go w życie. - Najpóźniej za 4 lata Reebok ma być na plusie - powiedział prezes Adidasa Kasper Rorsted. Jego spółka córka od jakiegoś czasu przynosi bowiem głównie straty.

Rorsted udzielił wywiadu magazynowi "Focus". Postawił w nim ultimatum Reebokowi. - Stworzyliśmy plan naprawczy na najbliższe cztery lata. Wiemy co i kiedy ma zostać zmienione - powiedział szef Adidasa, cytowany przez niemiecki "Handelsblatt".

- Po tym czasie firma musi zacząć na siebie zarabiać i współtworzyć sukces całego koncernu - stwierdził.

Prace nad rentownością Reeboka trwają już jednak dłuższy czas. Zaczęło się kilka miesięcy temu od cięcia kosztów. Pracę w centrali firmy w Bostonie straciło 150 osób, a prawie połowa sklepów w Ameryce Północnej została zamknięta.

Skutki były już widoczne - obroty w pierwszym kwartale 2017 roku wzrosły o 13 proc. Na tym jednak nie koniec. - Jeszcze dużo pracy przed nami - zapowiedział Kasper Rorsted.

Zobacz także: Koniec z szybkim psuciem się sprzętu RTV i AGD

Adidas w ostatnim czasie bardzo mocno rozwinął sprzedaż internetową. Jego szef chce, by tą samą drogą poszła też amerykańska spółka-córka. Jako przykład podaje chociażby personalizację butów.

- Klient powinien mieć możliwość stworzenia takiego obuwia, jakie sobie wymarzył - zapowiedział Rorsted. - Mógłby je odebrać w salonie albo wybrać wysyłkę do domu. Wszystko w możliwie jak najkrótszym czasie.

To tylko nieliczne pomysły na to, jak wyciągnąć Reeboka z dołka. Szef Adidasa nie zdradził jednak, co stanie się z marką, jeżeli po 4 latach zysków nadal nie będzie.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(16)
Gość
7 lat temu
Jak ma przynosić zyski jak adidas przejol prawa nad sponsorowaniem klubów NHL , reebok lata był sponsorem teraz jedynie został mu cross fit i spartan race !
Mialem
7 lat temu
Synku 25 lat temu to była jakość
Zak
7 lat temu
Jedne buty adidasa mam 44 , drugie 43 a trzecie 45 i 1/3. Czy to ten sam adidas czy moze ta firma tak upadła ,że nawet rozmiarówki nie mają takiej samej. A o jakosci nie wspomnę. 8 lat temu to był adidas a teraz z byle czego robią tylko żeby sprzedać.
elmer
7 lat temu
Zysk jest przereklamowany!!!! Liczy sie obrot. Wtedy mozna brac kredyty i zyc ponad stan jak 90% pseudo biznesmanow w naszym ciemnogrodzie :)
dżon
7 lat temu
Nie ma co wierzyć temu niemczurowi. to chwyt księgowo podatkowy. Adidas USA generuje zysk a Reebok USa stratę, więc na koniec roku firmy być może reebok wcale nie generuje strat tylko wystawia faktury dla adidasa lub generuje koszty i koniec końców nie płaci się podatków. I ten Niemiec daje do zrozumienia, z e jeszcze chociaż 4 lata tego eldorado. u nas tez tak robi Lafarge Beton i Lafarge Kruszywo. Jeden ma zysk a dr7ugi nie. Koniec końców cały koncern nie płaci w Polsce podatków. Mam nadzieje ze ktoś z Tax Revenue w USA to czyta i w Polsce z KAS też. Jeśli Macron i Merkel dostali by tyłkach: satysfakcja bezcenna.