Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Za 4 lata ma być zysk". Szef Adidasa stawia ultimatum Reebokowi

Specjalny plan naprawczy już został opracowany, teraz pora wcielić go w życie. - Najpóźniej za 4 lata Reebok ma być na plusie - powiedział prezes Adidasa Kaspar Rorsted. Jego spółka córka od jakiegoś czasu przynosi bowiem głównie straty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AFP/EAST NEWS)

Specjalny plan naprawczy już został opracowany, teraz pora wcielić go w życie. - Najpóźniej za 4 lata Reebok ma być na plusie - powiedział prezes Adidasa Kasper Rorsted. Jego spółka córka od jakiegoś czasu przynosi bowiem głównie straty.

Rorsted udzielił wywiadu magazynowi "Focus". Postawił w nim ultimatum Reebokowi. - Stworzyliśmy plan naprawczy na najbliższe cztery lata. Wiemy co i kiedy ma zostać zmienione - powiedział szef Adidasa, cytowany przez niemiecki "Handelsblatt".

- Po tym czasie firma musi zacząć na siebie zarabiać i współtworzyć sukces całego koncernu - stwierdził.

Prace nad rentownością Reeboka trwają już jednak dłuższy czas. Zaczęło się kilka miesięcy temu od cięcia kosztów. Pracę w centrali firmy w Bostonie straciło 150 osób, a prawie połowa sklepów w Ameryce Północnej została zamknięta.

Skutki były już widoczne - obroty w pierwszym kwartale 2017 roku wzrosły o 13 proc. Na tym jednak nie koniec. - Jeszcze dużo pracy przed nami - zapowiedział Kasper Rorsted.

Koniec z szybkim psuciem się sprzętu RTV i AGD

Adidas w ostatnim czasie bardzo mocno rozwinął sprzedaż internetową. Jego szef chce, by tą samą drogą poszła też amerykańska spółka-córka. Jako przykład podaje chociażby personalizację butów.

- Klient powinien mieć możliwość stworzenia takiego obuwia, jakie sobie wymarzył - zapowiedział Rorsted. - Mógłby je odebrać w salonie albo wybrać wysyłkę do domu. Wszystko w możliwie jak najkrótszym czasie.

To tylko nieliczne pomysły na to, jak wyciągnąć Reeboka z dołka. Szef Adidasa nie zdradził jednak, co stanie się z marką, jeżeli po 4 latach zysków nadal nie będzie.

Tagi: adidas, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-07-2017

prokuratornie wiem jak to mozliwe, zeby firma produkujaca buty w milionach sztuk w chinach (po ok 2-3 dollary za sztuke) a sprzedajaca w usa, europie, rosji, … Czytaj całość

09-07-2017

LutekTo Reebok należy do Niemców? Przestaję kupować.

09-07-2017

turystaJa bym też na miejsu Prezydenta USA ludzi z PO, Nowoczesnej, SLD o KOD też nie wpuszczał bez wiz.

Rozwiń komentarze (16)