Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Za 4 lata ma być zysk". Szef Adidasa stawia ultimatum Reebokowi

16
Podziel się

Specjalny plan naprawczy już został opracowany, teraz pora wcielić go w życie. - Najpóźniej za 4 lata Reebok ma być na plusie - powiedział prezes Adidasa Kaspar Rorsted. Jego spółka córka od jakiegoś czasu przynosi bowiem głównie straty.

"Za 4 lata ma być zysk". Szef Adidasa stawia ultimatum Reebokowi
(AFP/EAST NEWS)
bDzuTLSd

Specjalny plan naprawczy już został opracowany, teraz pora wcielić go w życie. - Najpóźniej za 4 lata Reebok ma być na plusie - powiedział prezes Adidasa Kasper Rorsted. Jego spółka córka od jakiegoś czasu przynosi bowiem głównie straty.

Rorsted udzielił wywiadu magazynowi "Focus". Postawił w nim ultimatum Reebokowi. - Stworzyliśmy plan naprawczy na najbliższe cztery lata. Wiemy co i kiedy ma zostać zmienione - powiedział szef Adidasa, cytowany przez niemiecki "Handelsblatt".

- Po tym czasie firma musi zacząć na siebie zarabiać i współtworzyć sukces całego koncernu - stwierdził.

bDzuTLSf

Prace nad rentownością Reeboka trwają już jednak dłuższy czas. Zaczęło się kilka miesięcy temu od cięcia kosztów. Pracę w centrali firmy w Bostonie straciło 150 osób, a prawie połowa sklepów w Ameryce Północnej została zamknięta.

Skutki były już widoczne - obroty w pierwszym kwartale 2017 roku wzrosły o 13 proc. Na tym jednak nie koniec. - Jeszcze dużo pracy przed nami - zapowiedział Kasper Rorsted.

Zobacz także: Koniec z szybkim psuciem się sprzętu RTV i AGD

Adidas w ostatnim czasie bardzo mocno rozwinął sprzedaż internetową. Jego szef chce, by tą samą drogą poszła też amerykańska spółka-córka. Jako przykład podaje chociażby personalizację butów.

bDzuTLSl

- Klient powinien mieć możliwość stworzenia takiego obuwia, jakie sobie wymarzył - zapowiedział Rorsted. - Mógłby je odebrać w salonie albo wybrać wysyłkę do domu. Wszystko w możliwie jak najkrótszym czasie.

To tylko nieliczne pomysły na to, jak wyciągnąć Reeboka z dołka. Szef Adidasa nie zdradził jednak, co stanie się z marką, jeżeli po 4 latach zysków nadal nie będzie.

bDzuTLSG
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(16)
Lutek
4 lata temu
To Reebok należy do Niemców? Przestaję kupować.
prokurator
4 lata temu
nie wiem jak to mozliwe, zeby firma produkujaca buty w milionach sztuk w chinach (po ok 2-3 dollary za sztuke) a sprzedajaca w usa, europie, rosji, kanadzie, turcji, ameryce poludniowej czesto po ok 150 USD przynosila straty??? chyba, ze maja zydowskich ksiegowych (takich w jarmulkach jak sam trump zachwalal) zeby POdatkow nie placic.
Staś
4 lata temu
Dajcie jeszcze większe ceny to zysk zagwarantowany dla reboka
bDzuTLSH
elmer
4 lata temu
Zysk jest przereklamowany!!!! Liczy sie obrot. Wtedy mozna brac kredyty i zyc ponad stan jak 90% pseudo biznesmanow w naszym ciemnogrodzie :)
Zak
4 lata temu
Jedne buty adidasa mam 44 , drugie 43 a trzecie 45 i 1/3. Czy to ten sam adidas czy moze ta firma tak upadła ,że nawet rozmiarówki nie mają takiej samej. A o jakosci nie wspomnę. 8 lat temu to był adidas a teraz z byle czego robią tylko żeby sprzedać.
...
Następna strona