Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Syndyk Amber Gold sprzedał połowę kamienicy w Gdańsku

58
Podziel się:

Przetarg, na który wpłynęła jedna oferta, został rozstrzygnięty w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ.

Syndyk Amber Gold sprzedał połowę kamienicy w Gdańsku
(Michal WARGIN/East News)

Za 2,7 mln zł sprzedana została w piątek połowa kamienicy należącej do Amber Gold. Nieruchomość w centrum Gdańska o powierzchni ok. 200 m kw. nabyła jedna ze ze spółek działających w mieście. Budynek wystawił na przetarg syndyk masy upadłościowej spółki.

Przetarg, na który wpłynęła jedna oferta, został rozstrzygnięty w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ.

Syndyk masy upadłościowej spółki Józef Dębiński poinformował, że do tej pory z majątku firmy Amber Gold, założonej przez Marcina P. i Katarzynę P., udało mu się odzyskać ok. 60,5 mln zł.

Dodał, że nie ma jeszcze ostatecznej listy wierzytelności spółki. Na tę chwilę, wierzytelności wynoszą ok. 650 mln zł.

Amber Gold to firma, która miała inwestować w złoto i inne kruszce. Działała od 2009 r., a klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji - od 6 do nawet 16,5 proc. w skali roku - które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych. 13 sierpnia 2012 r. firma ogłosiła likwidację, tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich.

Proces Marcina P. i Katarzyny P., właścicieli Amber Gold, trwa od marca 2016 r. przed Sądem Okręgowym w Gdańsku. Według śledczych, Marcin P. i jego żona oszukali w latach 2009-12 w ramach tzw. piramidy finansowej w sumie niemal 19 tys. klientów spółki, doprowadzając ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 mln zł. Prokuratura ustaliła, że spółka Amber Gold była tzw. piramidą finansową, a oskarżeni bez zezwolenia prowadzili działalność polegającą na gromadzeniu pieniędzy klientów parabanku.

kraj
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(58)
8ikjhgfc
7 lat temu
Biedny syndyk ! Ledwu mu te 60 mln starczy na ....obsługę fotela syndyka !
PYTAJĄCY
7 lat temu
Psia mać syndyku ---więcej przejadłeś i to suto niż odzyskałeś !!!
iioihph
7 lat temu
syndyk potrzebował na wypłatę dla siebie
cas
7 lat temu
kolejny przekret. Syndyk sprzedal dom,a do sprzedazy zglosil sie jeden chetny. ktory kupil dom. Prokurator powinien sie zajac tym syndykiem natychmiast.
zerozero
7 lat temu
amber 0,6 mld zł, a SKOKi ponad 4 mld zł czyli gdzie więcej ? i dlaczego ziobro nie zajmuje się aferą ze SKOK ? czy obawia się człowieka stojącego za tym przekrętem niejakim bireckim i jego wspólników ?
...
Następna strona