Notowania

kraj
26.05.2017 11:05

Syndyk Amber Gold sprzedał połowę kamienicy w Gdańsku

Przetarg, na który wpłynęła jedna oferta, został rozstrzygnięty w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michal WARGIN/East News)

Za 2,7 mln zł sprzedana została w piątek połowa kamienicy należącej do Amber Gold. Nieruchomość w centrum Gdańska o powierzchni ok. 200 m kw. nabyła jedna ze ze spółek działających w mieście. Budynek wystawił na przetarg syndyk masy upadłościowej spółki.

Przetarg, na który wpłynęła jedna oferta, został rozstrzygnięty w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ.

Syndyk masy upadłościowej spółki Józef Dębiński poinformował, że do tej pory z majątku firmy Amber Gold, założonej przez Marcina P. i Katarzynę P., udało mu się odzyskać ok. 60,5 mln zł.

Dodał, że nie ma jeszcze ostatecznej listy wierzytelności spółki. Na tę chwilę, wierzytelności wynoszą ok. 650 mln zł.

Amber Gold to firma, która miała inwestować w złoto i inne kruszce. Działała od 2009 r., a klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji - od 6 do nawet 16,5 proc. w skali roku - które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych. 13 sierpnia 2012 r. firma ogłosiła likwidację, tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich.

Proces Marcina P. i Katarzyny P., właścicieli Amber Gold, trwa od marca 2016 r. przed Sądem Okręgowym w Gdańsku. Według śledczych, Marcin P. i jego żona oszukali w latach 2009-12 w ramach tzw. piramidy finansowej w sumie niemal 19 tys. klientów spółki, doprowadzając ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 mln zł. Prokuratura ustaliła, że spółka Amber Gold była tzw. piramidą finansową, a oskarżeni bez zezwolenia prowadzili działalność polegającą na gromadzeniu pieniędzy klientów parabanku.

Tagi: kraj, proces, nieruchomości, spółka, likwidacja, pap, Amber Gold, krótka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-05-2017

PO to bandaPO taniej sprzedawała nawet większe kamienice dużo taniej a nawet pomagała wyrzucać lokatorów i wtedy było super

27-05-2017

Peowiec.4 panów chciało kupić LOT nie miała pieniędzy ( dużych pieniędzy) uruchomili znajomości i znalazł się słup. Słup zebrał kasę wytransferowali kasę na … Czytaj całość

26-05-2017

AdamA czy pałace które kupili Plichty też sprzeda czy majątek osobisty tych złodziei będzie czekał aż wyjdą z pierdla żeby sobie dalej żyli w luksusach !

Rozwiń komentarze (58)