Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera Amber Gold. Dwie osoby z zarzutami

38
Podziel się

Była funkcjonariuszka wydziału do walki z przestępczością gospodarczą gdańskiej policji i była urzędniczka Urzędu Lotnictwa Cywilnego usłyszały zarzuty popełnienia przestępstw urzędniczych. Przestępstwa te miały być związane z działalnością spółki Amber Gold.

Dwie osoby zostały zatrzymane w związku z aferą Amber Gold.
Dwie osoby zostały zatrzymane w związku z aferą Amber Gold. (REPORTER)
bDIpEeqd

O postawieniu zarzutów dwóch osobom poinformowała w środę Prokuratura Krajowa.

Byłej funkcjonariuszce Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku Annie F.-M. zarzuca się niedopełnienie obowiązków. Miała ona zaniechać "podjęcia czynności zmierzających m.in. do ustalenia rzeczywistego przedmiotu działalności spółki Amber Gold, rodzaju oferowanych przez spółkę produktów finansowych i zasad osiągania zysku, jak również sposobu dysponowania przez spółkę powierzonymi jej przez klientów środkami" - poinformowała prokuratura.

Z kolei była urzędniczka ULC, Katarzyna M.-W. nie dopełniła ciążących na niej obowiązków wynikających z unijnych przepisów regulujących wspólne zasady wykonywania przewozów lotniczych na terenie Unii Europejskiej.

bDIpEeqf
Zobacz także: Zobacz też: Komisja ds. Amber Gold. Burzliwe przesłuchanie Marcina P.

To niedopełnienie obowiązków polegało na tym, że "rozpoznając wniosek spółki Yes Airways (późniejszej OLT Express Regional) o rozszerzenie działalności na regularny przewóz lotniczy, wydała pozytywną opinię o zdolności finansowej tej spółki, mimo iż spółka generowała straty, a jej płynność uzależniona była w całości od wpłat przekazywanych przez jej udziałowca tj. Amber Gold sp. z o.o.".

Kobiety zostały przesłuchane w charakterze podejrzanych, ale nie przyznały się do winy i odmówiły składania wyjaśnień. Grozi im do 3 lat więzienia.

bDIpEeql

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

nie dopełniła ciążących na niej obowiązków wynikających z unijnych przepisów regulujących wspólne zasady wykonywania przewozów lotniczych na terenie Unii Europejskiej

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/raporty/raport-ambergold/glowna/news-afera-amber-gold-dwie-osoby-z-zarzutami-popelnienia-przestep,nId,2584981#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

bDIpEeqG
KOMENTARZE
(38)
WS
3 lata temu
JUŻ NIEDŁUGO GRUBE RYBKI BĘDĄ MIAŁY ZARZUTY JAK ZNAM ŻYCIE ,CIEKAWE TYLKO PO ILE DOSTANĄ CI ZŁODZIEJE?
ciekawie zacz...
3 lata temu
A KIEDY ZARZUTY DLA TUSKA ,WSZAK TO ON KIEROWAŁ PAŃSTWEM I NIE WIERZE ŻE GOSPODARZ NIE WIE CO SIĘ W JEGO DOMU DZIEJE W TYM PRZYPADKU W RESORTACH GDZIE WYDAWANO DECYZJE I POZWALANO NA TAK ZŁODZIEJSKĄ PIRAMIDĘ ?
Wrażliwy BYŁY...
3 lata temu
Kogo to jeszcze obchodzi ?
bDIpEeqH
alask
3 lata temu
A gdzie zarzuty dla prokuratorów, którzy w nagrodę siedzą teraz u zera?
J-23
3 lata temu
A kiedy do odpowiedzialności karnej zostanie pociągnięta prokurator Kijanko i usunięta ze stanowiska zastępcy prokuratora okręgowego prokurator Syguła z powodu zaniechania czynności w sprawie Amber Gold.
...
Następna strona