Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
CBA zatrzymało biznesmena. Powoływał się na wpływy w służbach specjalnych

CBA zatrzymało biznesmena. Powoływał się na wpływy w służbach specjalnych

Wcześniej śledczy z CBA  przesłuchali łącznie ponad 70 osób w sprawie tzw. afery GetBack. Fot. CBA
Wcześniej śledczy z CBA przesłuchali łącznie ponad 70 osób w sprawie tzw. afery GetBack.

To już 10 zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w ciągu ostatnich czterech tygodni śledztwa w sprawie grupy kapitałowej GetBack SA. Biznesmen usłyszał już w prokuraturze zarzuty.

Ustalenia CBA i prokuratury wskazują, że biznesmen powołując się na wpływy w służbach specjalnych, w zamian za korzyść majątkową w wysokości nie mniejszej niż 3 mln zł w gotówce, miał podjąć działania celem spowodowania przeprowadzenia m.in. przeszukania w siedzibie większościowego akcjonariusza spółki GetBack SA – poinformował rzecznik CBA, Piotr Kaczorek.

Czytaj również: Wiceprezes GetBack spędzi trzy miesiące w areszcie

Miało to doprowadzić do rozpowszechnienia przez media informacji kompromitujących tego akcjonariusza. Aby jednak ustalone pieniądze mogły zostać wypłacone zawarto pozorną umowę "o świadczeniu usług".

 

 

Zatrzymany w środę przez agentów CBA biznesmen działał wspólnie i w porozumieniu z byłym Prezesem Zarządu GetBack SA oraz byłym dyrektorem zarządzającym GetBack SA. – ustaliło Biuro.

Jest to 10. Osoba, która wpadła w ręce CBA. Pozostała 9 wcześniej zatrzymanych decyzją sądu została tymczasowo aresztowana. Wobec jednej osoby zastosowano poręczenie majątkowe wysokości miliona złotych, dozór Policji i zakazu opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu.

Zobacz również: Prokuratura bierze się za banki, które sprzedawały obligacje

Śledztwo prowadzone przez Delegaturę CBA w Warszawie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie dotyczy m.in. wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów w obrocie gospodarczym na szkodę spółki GetBack SA, systemowego wyprowadzania milionów złotych ze spółki na podstawie pozornych umów w celu osiągnięcia korzyści osobistej, ukrywania dowodów, posługiwania się podrobionymi dokumentami. Sprawa obejmuje także przestępstwa manipulacji instrumentami finansowymi i podawania do publicznej wiadomości nieprawdy o działaniach spółki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

prokuratura, gbk, afera getback
Czytaj także
Polecane galerie
ryza pala
2018-07-11 21:22
Koniec panstwa teoretycznego,przekretasy nie moga spac spokojnie.Kolejny dowod na to dlaczego jest taka desperacka obrona sadow
gość
2018-07-11 19:29
No to teraz sprawdzić skąd mieli dane osobowe osób które nie miały długów a były nękane i zastraszane przez pracowników tej złodziejskiej pseudo-firmy.Myślę że byłby to materiał na następną aferę.
Ryszard
2018-07-11 17:48
Ciekawe kiedy CBA i prokuratura zainteresuje się GANTem z Wrocławia. Tam też ludzie umoczyli na obligacjach. Rodzinka A. ma się dobrze
Pokaż wszystkie komentarze (6)