Notowania

CBA zatrzymało biznesmena. Powoływał się na wpływy w służbach specjalnych

To już 10 zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w ciągu ostatnich czterech tygodni śledztwa w sprawie grupy kapitałowej GetBack SA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CBA)
Wcześniej śledczy z CBA przesłuchali łącznie ponad 70 osób w sprawie tzw. afery GetBack.

Biznesmen usłyszał już w prokuraturze zarzuty.

Ustalenia CBA i prokuratury wskazują, że biznesmen powołując się na wpływy w służbach specjalnych, w zamian za korzyść majątkową w wysokości nie mniejszej niż 3 mln zł w gotówce, miał podjąć działania celem spowodowania przeprowadzenia m.in. przeszukania w siedzibie większościowego akcjonariusza spółki GetBack SA –poinformował rzecznik CBA, Piotr Kaczorek.

Miało to doprowadzić do rozpowszechnienia przez media informacji kompromitujących tego akcjonariusza. Aby jednak ustalone pieniądze mogły zostać wypłacone zawarto pozorną umowę "o świadczeniu usług".

Zatrzymany w środę przez agentów CBA biznesmen działał wspólnie i w porozumieniu z byłym Prezesem Zarządu GetBack SA oraz byłym dyrektorem zarządzającym GetBack SA. – ustaliło Biuro.

Jest to 10. Osoba, która wpadła w ręce CBA. Pozostała 9 wcześniej zatrzymanych decyzją sądu została tymczasowo aresztowana. Wobec jednej osoby zastosowano poręczenie majątkowe wysokości miliona złotych, dozór Policji i zakazu opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu.

Śledztwo prowadzone przez Delegaturę CBA w Warszawie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie dotyczy m.in. wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów w obrocie gospodarczym na szkodę spółki GetBack SA, systemowego wyprowadzania milionów złotych ze spółki na podstawie pozornych umów w celu osiągnięcia korzyści osobistej, ukrywania dowodów, posługiwania się podrobionymi dokumentami. Sprawa obejmuje także przestępstwa manipulacji instrumentami finansowymi i podawania do publicznej wiadomości nieprawdy o działaniach spółki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: finanse, prokuratura, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-07-2018

ryza palaKoniec panstwa teoretycznego,przekretasy nie moga spac spokojnie.Kolejny dowod na to dlaczego jest taka desperacka obrona sadow

11-07-2018

KrisNa You Tube są fajne rozmowy pracowników GB z dłużnikami. Czekam na rozmowy z prokuratorem.

11-07-2018

antybackGEtback właśnie tonie aresztują powoli, ale wsadzą was wszystkich złodzieje.

Rozwiń komentarze (6)