Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Były prezes PKN Orlen zeznawał w sprawie afery podsłuchowej

5
Podziel się:

Zeznając w sądzie jako świadek, Krawiec powiedział, że bywał w restauracjach "Sowa i przyjaciele" i "Amber room", a obsługiwał go m.in. Łukasz N. Oświadczył, że nie wiedział, że rozmowy są nagrywane.

Były prezes PKN Orlen zeznawał w sprawie afery podsłuchowej
(Orlen)

Nikt nie oferował mi odsprzedaży moich nielegalnie nagranych rozmów w stołecznych restauracjach - zeznał były szef PKN Orlen Dariusz Jacek Krawiec na procesie w sprawie afery podsłuchowej.

Poniedziałek jest kolejnym dniem procesu przed Sądem Okręgowym w Warszawie, w którym oskarżeni w sprawie nielegalnych podsłuchów są: biznesmen Marek Falenta, dwaj kelnerzy Konrad Lassota i Łukasz N. oraz współpracownik Falenty Krzysztof Rybka.

W nagranej rozmowie z ówczesnym ministrem skarbu Włodzimierzem Karpińskim, Krawiec mówił m.in. o kampanii wyborczej z 2011 r.: Kiedy była ta kampania 2011 r. i oni tam z cenami jechali cały czas, że paliwo po 6 zł. PiS napdalał. No i jest ta impreza w Focusie, już wiadomo, że wygraliśmy. Z Donaldem się spotykam i on: "Teraz ka, to paliwo może być nawet po 7 zł". W innej rozmowie z Pawłem Grasiem Krawiec mówił o PiS: Przyjdą, ka, i zrobią tu, ka, kocioł taki, że wszyscy będą mieli wiesz. "Totalnym pisogrodem" nazwał Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie.

W oświadczeniu wydanym po ujawnieniu nagrań Krawiec wyrażał ubolewanie z powodu swych sformułowań. Podkreślał, że to były prywatne opinie i sądy, a podczas rozmów nie zapadły żadne decyzje, zobowiązania czy nieetyczne deklaracje.

Zeznając w sądzie jako świadek, Krawiec powiedział, że bywał w restauracjach "Sowa i przyjaciele" i "Amber room", a obsługiwał go m.in. Łukasz N. Oświadczył, że nie wiedział, że rozmowy są nagrywane. Po ujawnieniu podsłuchanych rozmów złożył wniosek o ściganie osób, które go nagrały - co w sądzie podtrzymał. Dodał, że nikt nie oferował mu odkupienia tych nagrań.

Krawiec przyznał, że po pierwszych informacjach w internecie o nagrywaniu rozmów w restauracjach spytał sms-em Łukasza N. czy coś o tym wie - nie podejrzewając go o udział w tym procederze. Kelner odpowiedział, że nic o tym nie wie.

W poniedziałek zeznają też policjanci, którzy prowadzili działania w całej sprawie.

Sprawa dotyczy nagrywania od lipca 2013 r. do czerwca 2014 r. osób z kręgów polityki, biznesu oraz funkcjonariuszy publicznych. Falenta i Rybka nie przyznali się do winy - Lassota i N. przyznali się. N. zeznawał, że Falenta za pieniądze zlecał nagrywanie rozmów w restauracjach. Lassota jako swą motywację wskazał "nieprawidłowości popełniane przez funkcjonariuszy publicznych". Grozi im do 2 lat więzienia.

Według prokuratury motywy działania oskarżonych miały "charakter biznesowo-finansowy". Media twierdzą, że nagrania miały być zemstą Falenty za śledztwo w sprawie jego firmy Składy Węgla, a także próbą zdobycia ważnych informacji dla działalności gospodarczej.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
PiS to OSZUST...
8 lat temu
PiSowska manipulacja PiSowska afera
pikol
8 lat temu
Ale dlaczego ścigają tych kelnerów i Falentę. Im należą się medale za ujawnienie szwindli na najwyższym poziomie władzy w PL!
Andrusa
8 lat temu
Prezes "...Krawiec przyznał, że po pierwszych informacjach w internecie o nagrywaniu rozmów w restauracjach spytał sms-em Łukasza N. czy coś o tym wie - nie podejrzewając go o udział w tym procederze..." rozumiem, że to naturalne, że prezes wielkiej spółki ORLEN pisze sobie SMSy z Panem Kelnerem?
Muchomorek664
8 lat temu
Gaz w sierpniu był po 1.50 teraz jest po 2.20 dobra zmiana. Ciekawe co jest powodem aby w ciągu nieco ponad dwóch miesięcy gaz zdrozal o 70gr
obserwator
8 lat temu
Duda może mieć jakieś stanowisko?????