Notowania

kraj
09.01.2017 12:50

Afera reprywatyzacyjna w Warszawie. Ratusz unieważnił przetarg na audyt

W "Informacji o unieważnieniu postępowania" jako podstawę prawną i faktyczną tej decyzji podano jedynie, że "nie została złożona żadna oferta niepodlegająca odrzuceniu".

Podziel się
Dodaj komentarz
(ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News)

Stołeczny ratusz unieważnił drugi przetarg na przeprowadzenie audytu procesu reprywatyzacji nieruchomości w mieście - wynika z decyzji miasta.

W "Informacji o unieważnieniu postępowania" jako podstawę prawną i faktyczną tej decyzji podano jedynie, że "nie została złożona żadna oferta niepodlegająca odrzuceniu". W decyzji nie podano żadnych szczegółowych informacji.

W drugim przetargu na wybranie wykonawcy procesu reprywatyzacji nieruchomości w stolicy wpłynęły dwie oferty. W pierwszym przetargu, w październiku ub. roku, do miasta wpłynęła jedna oferta, jednak ratusz odrzucił ją, ponieważ nie spełniła wymagań miasta. Dlatego pod koniec listopada ub. roku ratusz ogłosił drugi przetarg na wybranie wykonawcy audytu.

W drugim przetargu, podobnie jak w poprzednim, szacunkowa wartość zamówienia wynosiła 800 tys. zł netto, a jego przedmiotem miała być "ocena działań w zakresie procesu reprywatyzacji w mieście stołecznym Warszawie w latach 1990-2016".

Zgodnie z ogłoszeniem ws. przetargu oczekiwany przez miasto przedmiot zamówienia miał obejmować w szczególności m.in.: "analizę środowiska wewnętrznego zamawiającego w obszarze gospodarki nieruchomościami oraz analizę dokumentacji co najmniej 100 postępowań z lat 1990-2016 (w tym ocenę wybranych postępowań reprywatyzacyjnych pod kątem występujących w nich ewentualnych nieprawidłowości, ich przyczyn i skutków), które dotyczą zwrotu nieruchomości lub wypłaty odszkodowań za nieruchomości".

Informację o unieważnieniu przetargu na wykonanie audytu dot. reprywatyzacji jako pierwsze w poniedziałek podało radio RMF FM.

Tagi: kraj, nieruchomości, samorząd, pap, stolica, krótka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-01-2017

zenonDzięki liberum veto w Sejmie i błazenadzie tzw.opozycji,HGW mogła chwile odetchnąć od swoich przekrętów.

09-01-2017

cylaDlaczego. ta. p. za. wszystkie. przekręty. nie. siedzi. w. więzieniu. p. Ministrze. w. Czym. ona. lepsza. od. innych. ludzi. że. jest. nietykalna. … Czytaj całość

09-01-2017

GeszeftHanka czy maszjeszcze jakieś kamienice za 50zł do spzedania ściero ?

Rozwiń komentarze (9)