Notowania

Afera reprywatyzacyjna. Była urzędniczka liczyła na potężne odszkodowanie. Nic z tego

Pozew byłej urzędniczki Ministerstwa Sprawiedliwości Marzeny K., która żądała od Skarbu Państwa ok. 6,3 mln zł odszkodowania ws. nieruchomości przy ul. Sieleckiej 36/38 został oddalony. Taką decyzję podjął warszawski sąd okręgowy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sędzia Andrzej Kuryłek podkreślał, że odszkodowanie nie może służyć temu, aby wypłacane były milionowe kwoty osobom niezwiązanym z poszkodowanymi dawnymi właścicielami, które ponadto nabyły „za bezcen” roszczenia do nieruchomości, podaje PAP.

Pozew przeciwko Skarbowi Państwa złożyła była urzędniczka resortu sprawiedliwości, podejrzana w związku z aferą reprywatyzacyjną.

Jak przypomina PAP, w sprawie nieruchomości pod dawnym adresem Sielicka 36/38 w 2011 r. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Warszawie uchyliło jako nieważną decyzję Prezydium Rady Narodowej m. st. Warszawy z 1954 r. o odmowie przyznania dotychczasowym właścicielom tego gruntu prawa własności czasowej. Wcześniej jednak roszczenia nabył znany z obrotu nieruchomościami Marek M. - a w marcu 2015 r. odsprzedał je Marzenie K. za 2,2 tys. zł. To dało jej prawo złożenia pozwu.

Zobacz także: Afera reprywatyzacyjna w Warszawie. Jest wyrok ws. działki przy Chmielnej 70

Marzena K. chce łącznie ponad 30 mln zł odszkodowań dotyczących nieruchomości, do których roszczenia odkupiła.

Wcześniej dostała ona 38 mln zł w ramach takich odszkodowań w sprawie innych nieruchomości, przypomina PAP. Miała tego nie ujawnić w oświadczeniach majątkowych, jakie składają urzędnicy, za co w październiku 2016 r. usłyszała zarzuty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera reprywatyzacyjna, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-07-2018

vkGłosując na PO głosujesz na HGW i mafię reprywatyzacyjną.

24-07-2018

mokotowianinAferzystka Marzena K powinna oddać wszystkie pieniadze, które wyłudziła od Skarbu Państwa. A resztę zycia powinna spędzić w celi więziennej razem z … Czytaj całość

25-07-2018

ZAPYTEK z PolskiWażniejszy chyba jest przekręt SKOK i GetBack -nie uważacie ?

Rozwiń komentarze (7)